Testy izraelskiego łapacza dronów

/ mat. pras.

  

Podczas niedawnej demonstracji przeprowadzonej w Izraelu system RAFAEL Drone Dome C-UAS przechwytywał wiele dronów, w tym cele ruchome, wykorzystując swój laserowy system celowniczy. System osiągnął 100 proc. sukces we wszystkich testowych scenariuszach. Etapy przechwytywania obejmowały wykrywanie celu, identyfikację i przechwytywanie wiązką o dużej mocy.

Drone Dome to  kompleksowe rozwiązanie C-UAS przeznaczone do zabezpieczania przestrzeni powietrznej przed wrogimi dronami. W pełni sprawna i wdrożona globalnie, Drone Dome oferuje modułową i solidną infrastrukturę, złożoną z elektronicznych zakłócaczy i czujników, umożliwiającą skuteczne wykrywanie, pełną identyfikację i neutralizację wielu zagrożeń typu Micro i Mini UAV, z wykorzystaniem unikalnych algorytmów.

Jedną z wyjątkowych możliwości Drone Dome jest integracja technologii laserowej w celu zapewnienia skutecznego zniszczenia. Gdy C4I dokonuje pozytywnej identyfikacji, system przydziela cel do efektora laserowego, który blokuje i śledzi cel oraz wykonuje skuteczne zniszczenie. 

Drone Dome został zaprojektowany w celu przeciwdziałania zagrożeniom stwarzanym przez wrogie drony zarówno na terenach wojskowych, jak i cywilnych, oferując zaawansowane rozwiązania dla sił szybkiego reagowania i obiektów wojskowych, krytycznej ochrony granic, a także celów cywilnych, takich jak lotniska, obiekty użyteczności publicznej lub inne miejsca, które mogłyby być podatnymi na rosnące zagrożenie zarówno terrorem, jak i przestępczymi dronami.

Drone Dome jest członkiem rodziny aktywnych technologii obrony powietrznej i przeciwrakietowej RAFAEL, w tym działającej i sprawdzonej w walce żelaznej kopuły, David’s Sling oraz rodziny SPYDER. Wszystkie razem tworzą pakiet wielowarstwowych rozwiązań przeciwko różnym zagrożeniom z powietrza.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z seniorami. „Usłyszałem słowa podziękowania”

Mateusz Morawiecki / facebook.com/MorawieckiPL

  

Realizacja takich programów jak 13 emerytura, czy waloryzacja emerytur i rent to "obowiązek" wobec seniorów - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który wczoraj spotkał się w Krakowie z seniorami z Żabna (woj. małopolskie).

Szef rządu we wpisie na swoim profilu na Facebooku dodał, że spotkanie poprzedziło środowe otwarcie w Żabnie klubu seniora.

Zaznaczył, że kawiarnia, w której odbyło się spotkanie została założona przez Jana Noworolskiego pochodzącego z Turki, koło Stanisławowa.

"Ze Stanisławowa z kolei pochodzi moja Mama. O tych korzeniach i tradycjach, które tak bardzo nam się splatają moglibyśmy rozmawiać do późnej nocy!" - zaznaczył szef rządu

"Między wspomnieniami, kawą i ciastkami nie zabrakło też czasu na poważną rozmowę o sytuacji osób starszych w Polsce. Cieszę się, że i tutaj znajdujemy wspólny język. Choć usłyszałem słowa podziękowania za 13 emeryturę czy za ostatnią waloryzację rent i emerytur to nie mam wątpliwości, że to realizacja obowiązku wobec naszych seniorów. To właśnie im należą się największe podziękowania za to, co dali nam wszystkim, za to, co dali całej Polsce! Jeszcze raz dziękuję i nie mogę się doczekać kolejnych spotkań"

- dodał we wpisie Morawiecki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts