Grupa Kapitałowa PKO BP z najwyższym zyskiem w historii

Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego w 2019 rok wypracowała najwyższy zysk w swojej historii. Wyniósł on 4,03 mld zł i był o blisko 8 proc. wyższy niż przed rokiem - poinformował dziś bank w komunikacie.

Siedziba PKOBP
By anonymous photographer working for Dom Maklerski PKO BP - sent to OTRS by Adrian Skłodowski, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12003158

"Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego w 2019 roku wypracowała 4,03 mld zł zysku. To najlepszy wynik w całej historii banku i doskonały akcent kończący obchody jubileuszu 100-lecia jego działalności"

– powiedział cytowany w komunikacie prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

Prezes przyznał, że "decyzje, które podjęliśmy kilka lat temu, stawiając na cyfryzację, innowacje i rozwój nowoczesnych technologii, procentują w naszych dobrych i powtarzalnych wynikach, udziałach rynkowych oraz satysfakcji klientów, która jest dla nas kluczowa".

Bank podał, że aktywa grupy wzrosły do 348 mld zł, bank utrzymał wysoką rentowność, a silna efektywność kosztowa pozwoliła na dalsze obniżenie wskaźnika kosztów do dochodów.

"PKO Bank Polski w 2019 roku przedstawił zaktualizowaną strategię, w której określił nowe, ambitne cele finansowe i która przewiduje kontynuację cyfrowej transformacji"

- podano w komunikacie. Dodano, że bank podejmuje działania w kierunku ograniczenia wpływu jego działalności na środowisko naturalne, a efekty są widoczne w poprawie nadawanych spółce ratingów.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PKO BP #zysk

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo