CMV-22B dostarczony do US Navy

/ flickr.com

  

Amerykańskie przedsiębiorstwa Bell Textron oraz Boeing poinformowały o przekazaniu pierwszego zmiennowirnikowca CMV-22B Osprey do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

Uroczystość przekazania pierwszego samolotu pionowego startu i lądowania CMV-22B Osprey odbyła się w zakładach Bella w Amarillo w Teksasie. Pionowzlot następnie trafił na dalsze testy do eskadry doświadczalnej HX-21. Docelowo pierwsze CMV-22B Osprey operować będą w ramach eskadry Fleet Logistics Multi-Mission Squadron 30 „Titans” (VRM – 30) a stacjonować będą w bazie lotnictwa morskiego North Island w San Diego.

Zmiennowirnikowce CMV-22B są w stanie przetransportować do 23 wojskowych bądź ładunek ważący 2720 kg. Wyposażone są w ulepszony system podświetlania, ułatwiający operacje transportowe, system łączności wysokich częstotliwości oraz system umożliwiający operowanie w cywilnej przestrzeni powietrznej. Zwiększony został również ich zasięg do 1150 mil morskich. Wiropłaty wyposażone zostały w systemy umożliwiające ich tankowanie w powietrzu. Mają one być wykorzystywane nie tylko do misji transportowych, ale i zadań specjalnych oraz ratownictwa.

CMV-22B Osprey w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych zastąpią używane od kilkudziesięciu lat samoloty transportowe C-2A Greyhound.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Specjalne wydanie "W punkt" - już w niedzielę!

zdjęcie ilustracyjne, / Telewizja Republika/printscreen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na specjalne wydanie programu "W punkt". Kiedy wybory prezydenckie? Co wiemy już o chorobie Covid 19? Jak leczą ją Włosi? Które leki są najbardziej skuteczne? Czy ocieplenie spowolni epidemię? Katarzyna Gójska i jej goście spróbują odpowiedzieć na te pytania.

Gośćmi specjalnego wydania programu W Punkt będą:

  • Prof Przemysław Czarnek konstytucjonalista i poseł PiS 
  • Prof Grzegorz Gielerak dyr Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie
  • Dr Tomasz Kutycki z polskiej misji medycznej w Lombardii.

"W punkt" godzina 9.06 w Telewizji Republika. Zapraszamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts