CMV-22B dostarczony do US Navy

/ flickr.com

  

Amerykańskie przedsiębiorstwa Bell Textron oraz Boeing poinformowały o przekazaniu pierwszego zmiennowirnikowca CMV-22B Osprey do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

Uroczystość przekazania pierwszego samolotu pionowego startu i lądowania CMV-22B Osprey odbyła się w zakładach Bella w Amarillo w Teksasie. Pionowzlot następnie trafił na dalsze testy do eskadry doświadczalnej HX-21. Docelowo pierwsze CMV-22B Osprey operować będą w ramach eskadry Fleet Logistics Multi-Mission Squadron 30 „Titans” (VRM – 30) a stacjonować będą w bazie lotnictwa morskiego North Island w San Diego.

Zmiennowirnikowce CMV-22B są w stanie przetransportować do 23 wojskowych bądź ładunek ważący 2720 kg. Wyposażone są w ulepszony system podświetlania, ułatwiający operacje transportowe, system łączności wysokich częstotliwości oraz system umożliwiający operowanie w cywilnej przestrzeni powietrznej. Zwiększony został również ich zasięg do 1150 mil morskich. Wiropłaty wyposażone zostały w systemy umożliwiające ich tankowanie w powietrzu. Mają one być wykorzystywane nie tylko do misji transportowych, ale i zadań specjalnych oraz ratownictwa.

CMV-22B Osprey w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych zastąpią używane od kilkudziesięciu lat samoloty transportowe C-2A Greyhound.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Postrzelił żonę kuszą... własnej roboty

zdjęcie ilustracyjne, / policja.pl,

  

61-letna mieszkanka niewielkiej miejscowości koło Gostynia (Wielkopolskie) została ranna po tym, jak jej mąż postrzelił ją z kuszy domowej roboty. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa – poinformowali śledczy.

Prokurator Rejonowy w Gostyniu Jacek Masztalerz przekazał, że kobieta została postrzelona przez 62-letniego męża w kuchni swojego domu w czwartek ok. godz. 22.

"Przed samym zajściem sprawca prosił żonę, żeby przeczytała w notatniku jego zapiski i pewien dokument o charakterze prawnym. On na chwilę wyszedł z pomieszczenia, gdy wrócił oddał strzał z kuszy"

– powiedział prokurator.

"Kobieta wyszarpnęła bełt, który utkwił jej w plecach i krzycząc uciekła na podwórze. Sprawca próbował ją obezwładnić, poddusić, ale wołanie o pomoc usłyszał jej syn i udzielił jej pomocy"

– powiedział prokurator.

Dodał, że po chwili na miejscu pojawił się drugi z synów małżeństwa, który razem z bratem obezwładnił 62-latka i wezwał pomoc.

Ranna kobieta trafiła do szpitala w Gostyniu. Śledczy wystąpili o wydanie dokumentacji medycznej i powołają biegłego, który oceni, czy kilkucentymetrowa rana kłuta pleców zagrażała życiu 61-latki. Prokuratura zakwalifikowała atak jako usiłowanie zabójstwa.

Mąż zranionej kobiety ze względu na stan psychiczny trafił do szpitala neuropsychiatrycznego w Kościanie. Lekarze na razie nie pozwalają na jego przesłuchanie.

Według wstępnych ustaleń śledczych napastnik miał być niezadowolony z tego, jak funkcjonowało jego małżeństwo. Kusza, której użył 62-latek była bronią domowej roboty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts