Marcin Mycielski to wieloletni współpracownik Fundacji Otwarty Dialog, był również aktywnie związany z Komitetem Obrony Demokracji, będąc „pełnomocnikiem KOD do spraw zagranicznych” i „współzałożycielem KOD International”. Współpracował z "Gazetą Wyborczą", był jej brukselskim korespondentem. W przeszłości Mycielski miał tworzyć kampanię wyborczą dla byłego działacza PZPR Marcina Święcickiego. 

Obecnie zajmuje się prowadzeniem "Soku z Buraka", czyli hejterskiej strony, na której publikowane są treści atakujące Prawo i Sprawiedliwość, kościół czy prawicowe media. Strona ma już ponad 855 tysięcy "sympatyków". 

Okazuje się, że Mycielski będzie teraz współpracował z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Został szefem jej kampanii na Belgię, co sam potwierdził w mediach społecznościowych. Jako pierwsza jego wpis (w którym oczywiście nie zabrakło uszczypliwości do Telewizji Publicznej) skomentowała... Ludmiła Kozłowska, szefowa Otwartego Dialogu. 

Informację o powołaniu Mycielskiego na szefa belgijskiego sztabu Kidawy-Błońskiej jako pierwszy podał były europoseł PO Krzysztof Lisek. Szybko usunął jednak swój wpis.