Urodzony w Warszawie zawodnik trafił do słynnego klubu latem 2017 roku za 12,2 miliona euro (plus bonusy). Wówczas podpisał czteroletni kontrakt. Wcześniej występował między innymi w Arsenalu Londyn i AS Romie.

Wspaniałe uczucie, ponieważ to dowód zaufania ze strony klubu w stosunku do mnie. Jestem bardzo szczęśliwy. Będę starał się w dalszym ciągu dawać jak najwięcej w kolejnych latach w Juve. Jakie są moje cele w tym klubie? Zdobyć jeszcze więcej tytułów. Jestem tutaj do 2024 roku i chcę wygrywać wszystko. Taki jest również cel drużyny

- powiedział Szczęsny w materiale wideo dla oficjalnej strony klubu. Zapytany o dobre relacje z sympatykami Juventusu, odparł:

Dziękuję kibicom za wszystko, co od nich dostałem. (...) Obiecuję, że zawsze dam z siebie wszystko dla tego klubu.

Wojciech Szczęsny doceniony przez Juventus Turyn, Polak przedłużył kontrakt do 2024 roku

W barwach Juventusu Szczęsny dwukrotnie wywalczył mistrzostwo kraju (2018, 2019), a raz Puchar Italii (2018) i Superpuchar Włoch (2018). Jak przypomniał we wtorek klub, Polak rozegrał w nim 84 oficjalne mecze. W Serie A puszcza średnio 0,7 bramki na mecz, co jest najlepszym wynikiem spośród golkiperów, którzy rozegrali co najmniej pięć spotkań. W reprezentacji Polski wystąpił dotychczas 46 razy. Jest synem Macieja, byłego bramkarza kadry narodowej.