Manewry Zawiszaków w Wędrzynie

/ wojsko-polskie.pl/15bz/

  

OSPWL Wędrzyn to kolejny punkt na wojskowej mapie Polski, gdzie szkolą się Zawiszacy. Czołgiści z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej podczas dwutygodniowego pobytu realizują zajęcia z taktyki oraz ze szkolenia ogniowego doskonaląc prowadzenie ognia pododdziałem w dzień i w nocy.

Zawiszacy mieli również okazję współdziałać z żołnierzami z kompanii lekkiej piechoty z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podczas zajęć z taktyki, w trakcie których stronę przeciwną odgrywał pluton zmechanizowany z 1. Batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich, przećwiczono kilka scenariuszy, m.in.  doskonalono elementy natarcia w terenie zabudowanym, ewakuację sprzętu i ewakuację medyczną - czytamy na portalu 15. GBZ. 

Zwieńczeniem szkolenia poligonowego na Wędrzynie będzie przeprowadzenie przez dowódcę PKW oceny stopnia wyszkolenia kompanii czołgów. Po certyfikacji plutonów jest to jedno z ważniejszych zagadnień w trakcie szkolenia w ramach przygotowań do udziału w misji na Łotwie.

Szkolenie poligonowe potrwa do 14 lutego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. GBZ

Wczytuję komentarze...

PO ma problemy z liczeniem? Tak według europosła wyglądają „setki” osób na spotkaniu

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

"Setki osób na spotkaniu z Małgorzatą Kidawą-Błońską w Piasecznie" - napisał na Twitterze, nie kryjąc przy tym radości, europoseł Platformy Obywatelskiej, Andrzej Halicki. Tylko, że na zdjęciu nie ma setek osób, co szybko wytknęli mu intenauci.

Kampania przed wyborami prezydenckimi nabiera rozpędu, a kandydaci na głowę państwa systematycznie spotykają się ze swoimi zwolennikami. 

Dzisiaj kandydatka PO na prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska, spotkała się z mieszkańcami Piaseczna, na którym rzekomo miały być "setki ludzi" - tak przynajmniej wydawało się europosłowi Andrzejowi Halickiemu, który opublikował zdjęcie ze spotkania, nie kryjąc przy tym swojej radości.

Jak widać na załączonym obrazku sala, na której odbyło się spotkanie z kandydatką PO, była tak mała, że z całą pewnością nie zmieściły się tam "setki" osób. 

Kłamstwo Halickiemu szybko wytknęli internauci.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts