Chcemy sprawiedliwych sądów! Wielka akcja Niezależna.pl i "Gazety Polskiej" - TEKST PETYCJI

  

Od dzisiaj rusza wielka akcja portalu Niezależna.pl oraz "Gazety Polskiej" - wysyłania listów, w których prezentujemy prawdziwą sytuację w Polsce TSUE, europejskim politykom i dziennikarzom. Oczywiście, jej sukces w dużej mierze zależeć będzie od naszych Czytelników! A wielokrotnie już udowodniliście Państwo, że zawsze można na Was polegać, gdy liczy się dobro Polski.

Poniżej treść listu w języku polskim do rozsyłania po przetłumaczeniu na m.in. na angielski, francuski, niemiecki i włoski do eurodeputowanych, unijnych instytucji i zagranicznej prasy. Tłumaczenia listu na języki obce i mechanizm do łatwiejszego rozsyłania już wkrótce na portalu Niezalezna.pl. Będziemy również podawać adresy mailowe, pod które powinniśmy je wysyłać. Oczywiście, zachęcamy wszystkich Polaków do udziału w akcji. Także informowania o niej na portalach społecznościowych i wymieniania się adresami.


Szanowni Państwo,

Należymy do milionów Polaków, którzy domagają się  reform w  polskich sądach. Według wielokrotnie powtarzanych  badań opinii publicznej około 80 proc. naszych rodaków domaga się głębokich zmian w wymiarze sprawiedliwości. Wśród nich są ludzie zarówno o poglądach mocno konserwatywnych jak i liberalno-lewicowych. Są obywatele, którzy popierają ten rząd jak i tacy, którzy głosowali na partie znajdujące się dzisiaj w opozycji. Jest faktem, że dwukrotne, bezwarunkowe zwycięstwo obecnej partii rządzącej, wynikało między innymi z obietnicy zreformowania obecnego, niewydolnego i skorumpowanego systemu wymiaru sprawiedliwości. Bardzo wielu Polaków nie brało udziału w wyborach właśnie dlatego, że sądy, które na co dzień są dla zwykłych obywateli najważniejszymi reprezentantami polskiego państwa, od czasów komunizmu nie uległy żadnym zmianom. Opinia publiczna wstrząsana jest tragicznymi doniesieniami o nadużyciach dokonywanych w czasie rozpraw ale także o zwykłych przestępstwach popełnianych przez sędziów. Niezwykle często sędziowska toga zapewnia bezkarność. Sędziowie przyłapani na naruszaniu prawa nie powstrzymywali się przed wymierzaniem prawa innym obywatelom. Nie istniał żaden skuteczny system by tę patologię powstrzymać. Powiązania pracowników wymiaru sprawiedliwości ze światem politycznymi ale często ze zwykłymi grupami mafijnymi pozwalały nie tylko na ich bezkarność ale nawet na cenzurowanie niekorzystnych dla nich informacji. Dziennikarze i działacze społeczni ujawniający nieprawidłowości w sądach byli często bezwzględnie karani a w czasie rozpraw nierzadko pozbawieni realnego prawa obrony. W ten sposób do Polski zaczęła wracać cenzura. Fatalne decyzje sądów przyczyniły się do wielu afer, które pozbawiały skarb państwa i zwykłych obywateli wielkich dóbr. Do najgłośniejszych należała uchwała Sądu Najwyższego o złagodzeniu kar za wyłudzanie VAT-u, co pozbawiło budżet Polski dziesiątek miliardów euro. 

Szanowni Państwo
Polacy zapłacili wielką cenę za odzyskanie niepodległości i przywrócenie demokracji. Tym bardziej cierpimy z powodu ostatniego reliktu systemu komunistycznego jakim jest wymiar sprawiedliwości. W Sądzie Najwyższym znajdują się osoby umieszczone tam jeszcze przez komunistyczny reżim. Jedną z najważniejszych osób w tej instytucji jest oficer  delegowany przez wojskowe służby w czasie gdy były podległe Moskwie. Tacy ludzie tworzyli obecny wymiar sprawiedliwości. W efekcie uniewinniano komunistycznych zbrodniarzy, mających na rękach krew ludzi walczących o wolność. Nie ukarano odpowiedzialnych za ludobójstwo, tortury ale również rasistowskie prześladowania zapewniając bezkarność tym, którzy na zlecenie komunistycznych władz okupacyjnych dopuścili się w 1968 r. antysemickich czystek. Nie ukarano, bo wielu sędziów brało w tych przestępstwach udział. Większość z nich odeszła już na emeryturę ale fatalny, wrogi zwykłym ludziom system wymierzania prawa pozostał. 

Szanowni Państwo,
Ostatnio w Warszawie odbyła się licząca dziesiątki tysięcy osób demonstracja obywateli żądających zmian w sądach. Nie uczestniczyli w niej politycy. Za to wśród przemawiających znaleźli się twórcy „Solidarności” i innych organizacji, które sprzeciwiając się komunistycznej dyktaturze doprowadziły do wyzwolenia Polski i dały narodom Europy Wschodniej przykład walki o prawa obywatelskie. Wielu z  uczestników tej demonstracji całe lata spędziło w więzieniach ukaranych za walkę o wolność. Jest paradoksem, że obok nich stali ludzie pokrzywdzeni przez obecne sądy. Wspólnym żądaniem jest przywrócenie elementarnych praw dla zwykłych obywateli. Niestety są w Polsce politycy i ludzie biznesu, którzy korzystają ze skorumpowanych sądów. Próbują przekonać instytucje Unii Europejskiej, że reforma wymiaru sprawiedliwości, to zamach na niezawisłość sędziów. Nie przeszkadza im to, że przy okazji chcą  pozbawić  możliwości orzekania przez setki sędziów nie zdemoralizowanych przez system wymierzania prawa stworzony w czasach totalitaryzmu. 

Szanowni Państwo,
Chcemy zmian w polskich sądach na wzór rozwiązań istniejących w innych krajach Europy. Chcemy sprawiedliwych procesów i sędziów niezawisłych od polityków i mafii. Dzisiaj ten proces dopiero się rozpoczął. Rozpoczęły go demokratyczne wybory i wyłonieni przez nie przedstawiciele narodu, którzy mają w tej sprawie poparcie zdecydowanej większości społeczeństwa. Próba zablokowania tych zmian to zaprzeczenie wartości dla których nasi Ojcowie chcieli jednoczyć Europę. Polacy czują się Europejczykami i dlatego nie chcą sądów, które są komunistycznym reliktem. 

Nigdy bardziej nie czuliśmy się Polakami jak wtedy, kiedy walczyliśmy o wolność.

Nigdy bardziej nie czuliśmy się mieszkańcami Europy jak wtedy, kiedy domagaliśmy by sądy przestrzegały podstawowych praw człowieka.

Jeżeli wolność i sprawiedliwość są jeszcze dla Was wartością stańcie po naszej stronie. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kara dla spekulantów pogrzebowych

zdjęcie ilustracyjne / carolynabooth CC0

  

Rząd wspólnoty autonomicznej Madrytu wezwał dziś zakłady pogrzebowe tego regionu Hiszpanii do zwracania przez nie środków, które w sposób „nieuczciwy” pobrały w okresie epidemii koronawirusa za pochówek zmarłych.

W opublikowanym dziś oświadczeniu odpowiedzialna w rządzie Madrytu za handel i konsumpcję Marta Nieto wyjaśniła, że w związku z „brakiem etyki i solidarności” ze strony niektórych zakładów pogrzebowych władze regionu wezwały wszystkie firmy tej branży do ujawnienia informacji o cenach usług obecnie oraz przed 15 marca, kiedy w Hiszpanii wprowadzono stan zagrożenia.

Wcześniej przedstawiciele regionalnych władz Madrytu apelowali do rodzin zmarłych o ujawnianie im nazw zakładów pogrzebowych zawyżających koszt pochówku w czasie epidemii.

W czwartek dziennik „El Pais” ujawnił, że Marta Nieto w skierowanym do firm pogrzebowych piśmie nakazała im zwrot nadwyżki zainkasowanej kwoty, jeśli ta przewyższała cenę pochówku obowiązującą do 14 marca.

W środę hiszpański minister ds. konsumpcji Alberto Garzon ujawnił, że podczas kontroli zleconych przez rząd przyłapano „przedsiębiorców-spekulantów”, których zakłady pogrzebowe podniosły w związku z pandemią ceny pogrzebów do 2000 euro. Tymczasem jak szacuje Organizacja Konsumentów i Użytkowników (OCU) z Madrytu, średni koszt pochówku w Hiszpanii wynosił przed 14 marca około 900 euro.

Od poniedziałku w całej Hiszpanii obowiązują nowe przepisy dotyczące pochówku osób zmarłych w okresie epidemii. Przewidują one m.in. zakaz podnoszenia cen pogrzebów w okresie stanu zagrożenia epidemicznego.

Wspólnota Madrytu jest najbardziej doświadczonym przez epidemię regionem Hiszpanii, w którym do czwartku zmarło 4175 osób, a 32,1 tys. zostało zainfekowanych. W związku z wysoką liczbą ofiar śmiertelnych od poniedziałku na terenie tej wspólnoty obowiązuje żałoba.

Według informacji dziennika „El Mundo” z powodu licznych zgonów w stołecznej aglomeracji wiele rodzin oczekuje na pochówek swoich bliskich przez ponad dwa tygodnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts