"100 obwodnic". Dobry czas na inwestycje: "Zależy nam, żeby powstały obwodnice i lepsze drogi"

Rządowy program "100 obwodnic" to już nie tylko plany na papierze, ale także spotkania, konsultacje i rozmowy. Dziś w Ostrołęce samorządowcy z miasta i powiatu spotkali się z posłem Arkadiuszem Czartoryskim i wicewojewodą mazowieckim Sylwestrem Dąbrowskim. - Z tych 28 miliardów złotych Ostrołęka na pewno skorzysta solidnie - mówił poseł PiS, odnosząc się do rządowego programu. W jego ramach powstanie także obwodnica Ostrołęki.

Zdjęcie ilustracyjne
niezalezna.pl

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk liczy, że jeszcze w tym roku mogą zostać ogłoszone przetargi na budowę 15-16 obwodnic z przedstawionego w sobotę rządowego programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych.

W całym kraju odbywają się spotkania parlamentarzystów i wojewodów z samorządami. Rozmawiają oni na temat planowanych inwestycji. Jedno z takich spotkań odbyło się dziś w Ostrołęce, na Mazowszu. Gospodarzem spotkania był Marcin Grabowski - dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Rusza ogromny program budowy obwodnic w Polsce, określany na 28 miliardów złotych, w tym programie znajduje się obwodnica miasta Ostrołęki.  Z tych 28 miliardów złotych Ostrołęka na pewno skorzysta solidnie. Warto przypomnieć, w którym miejscu się znajdujemy. Został rozpisany przetarg na obwodnicę miasta Ostrołęki między drogą krajową nr 61 a drogą krajową nr 53, przez terytorium gminy Olszewo-Borki. Wiemy doskonale, że to jest pierwsza część tego zadania, jest to kwestia wyprowadzenia ruchu z Warszawy na Mazury. Otrzymaliśmy pieniądze na projektowanie trzeciego mostu drogowego w ramach programu "Mosty dla Regionów"

- wymieniał poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Czartoryski. 

Parlamentarzysta podkreślił, że dla takich miejscowości jak Ostrołęka, jest to dobry czas na inwestycje w infrastrukturę. Rząd nie szczędzi bowiem środków na rozbudowę dróg czy linii kolejowych. Jedną z odnawianych linii ma być ta o numerze 35 - z Ostrołęki do Szczytna. Ostatni pociąg pasażerski pojechał tą trasą w 2001 roku.

- Budowa linii kolejowej nr 35 na północ od Ostrołęki w sposób istotny rozwiąże problemy komunikacyjne na północ od naszego miasta, wraz z mostem kolejowym, który w tym roku będzie rozbierany i będzie budowany nowy. Jest to projekt do Chorzel, 315 milionów złotych, a linia kolejowa od Chorzel do Szczytna jest już wyremontowana. To historyczny moment, w którym się znajdujemy. Powracamy na mapę komunikacyjną Polski, jako nasz region

- stwierdził Czartoryski. 

- Jako syn kolejarza cieszę się, że przy tej okazji na dworcu w Ostrołęce pojawi się zupełnie nowy peron. Mam nadzieję, że poprawi się także infrastruktura na dworcu 

- dodał.

Obecny na spotkaniu wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski zaznaczył, iż projektowanie obwodnic to dopiero pierwszy krok w całym, dużym programie. 

- Na to wszystko jest potrzebny czas i dobra współpraca z samorządami. Bo albo można coś zbudować albo nic nie zbudować, albo zbudować na siłę, tam gdzie wszyscy nie chcą. Nam wszystkim zależy na tym, żeby powstały obwodnice i lepsze drogi, bo one nie tylko gwarantują to, że ci przyjezdni objadą, ale powodują rozwój gmin poprzez wyprowadzenie ruchu z dużych miast. To nie jest tak, że państwo ma przedsiębiorstwa, tylko prywatna inicjatywa potrzebuje rozwój, ale ta prywatna inicjatywa musi mieć tereny. Rozwój daje pracę, daje pieniądze 

- podsumował.

 


Źródło: niezalezna.pl

#100 obwodnic #Ostrołęka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo