W sobotę przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego odbyła się manifestacja w obronie reformy sądownictwa - "Obrońmy naszą suwerenność". Według szacunków organizatorów - komitetu Suwerenni oraz Klubów "Gazety Polskiej" - na alei Szucha w Warszawie zebrało się około 20 tysięcy osób, które przyjechały ze wszystkich stron kraju, nie zabrakło także przedstawicieli Polonii.

Sukces sobotniej demonstracji przekonał nas, że trzeba działać dalej! Tym bardziej, że niektóre środowiska nadal kolportują fałszywe informacje o sytuacji w naszym kraju. Chcą też doprowadzić do karania Polski, czy wręcz straszą polexitem.

Dlatego już od wtorku ruszamy z wielką akcją wysyłania specjalnych listów adresowanych do europosłów, przedstawicieli instytucji europejskich (chociażby Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej), dziennikarzy.

Na portalu Niezalezna.pl będziemy publikować ich treść, za kilka godzin pierwszy list w języku polskim, a następnie tłumaczenie  w angielskim, francuski, niemiecki i włoskim - będziemy również podawać adresy mailowe, pod które powinniśmy je wysyłać. Oczywiście, zachęcamy wszystkich Polaków do udziału w akcji. Także informowania o niej na portalach społecznościowych i wymieniania się adresami.

Już raz podobna akcja w obronie ówczesnego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego przygotowana przez portal Niezależna.pl zaskoczyła polityków Unii Europejskiej i obiła się szerokim echem w mediach. Była wtedy możliwa tylko dzięki Waszej pomocy! Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie i tym razem.

Wspólna akcja portalu Niezależna.pl oraz "Gazety Polskiej" wystartuje już we wtorek.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco!