Msza św. w intencji ofiar tragedii smoleńskiej. „Ufamy, że oni cieszą się już chwałą nieba”

/ Zrzut ekranu z TV Republika

  

- Zbliża się 10. rocznica tej wielkiej, polskiej tragedii. Nie ustawajmy w modlitwie, a dzisiaj sprawując tę ofiarę eucharystyczną, my pielgrzymi ziemscy, połączmy się duchowo z naszymi pielgrzymami, którzy niespodziewanie i nagle odeszli do domu Ojca. Ufamy, że oni cieszą się już chwałą nieba, do którego i my, ziemianie, wszyscy tu obecni, każdego dnia zdążamy - mówił podczas Mszy świętej w intencji ofiar tragedii smoleńskiej o. Gabriel Bartoszewski.

W Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie trwa Msza święta w intencji ofiar tragedii smoleńskiej. Po Mszy jej uczestnicy przejdą w Marszu Pamięci na plac Piłsudskiego. Następnie zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej i przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

W Mszy uczestniczą m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

O. Gabriel Bartoszewski, który wygłosił homilię podkreślił, że "na zawsze pozostaje w mocy chrześcijańskie prawo miłości - kto kocha Boga, powinien również kochać swego brata".

- Jeśli pójdziemy kiedyś do nieba, to dlatego, że kochaliśmy Boga w bliskich. Niebo jest uwieńczeniem miłości. Bóg jest miłością, a kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim

- dodał.

Duchowny podkreślił, że "miłość w niebie nigdy się nie skończy, będziemy na zawsze z Panem".

- Zbliża się 10. rocznica tej wielkiej, polskiej tragedii. Nie ustawajmy w modlitwie, a dzisiaj sprawując tę ofiarę eucharystyczną, my pielgrzymi ziemscy, połączmy się duchowo z naszymi pielgrzymami, którzy niespodziewanie i nagle odeszli do domu Ojca. Ufamy, że oni cieszą się już chwałą nieba, do którego i my, ziemianie, wszyscy tu obecni, każdego dnia zdążamy

- dodał o. Bartoszewski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


153 nowe zakażenia na Ukrainie

/ pixabay.com

  

- O 153 - do 1225 - wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych koronawirusem na Ukrainie - poinformowało tamtejsze ministerstwo ochrony zdrowia. Bilans zmarłych chorych na Covid-19 zwiększył się o pięć - do 32. 25 osób wyzdrowiało.

"Według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 4 kwietnia na Ukrainie jest 1225 potwierdzonych laboratoryjnie - przy wykorzystaniu metody PCR - przypadków Covid-19. Ogółem odnotowano 32 zgony z powodu Covid-19. Łącznie 25 osób już wyzdrowiało (...)"

- napisał resort na Facebooku.

Wcześniej ministerstwo ogłosiło, że szczyt zachorowań na Covid-19 na Ukrainie jest prognozowany na 14-15 kwietnia.

Z przedstawionych w sobotę rano danych ministerstwa wynika, że najwięcej przypadków zakażeń odnotowano w Kijowie. W sobotę mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko poinformował, że w mieście jest 214 przypadków Covid-19, w tym 25 infekcji wykryto w ciągu ostatniej doby.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Kijowska Miejska Administracja Państwowa kupiła 400 kamer, umożliwiających mierzenie temperatury i rozpoznawanie twarzy - poinformowały ukraińskie media, m.in. portal Dzerkało Tyżnia i agencja Unian. Media powołują się na dane z centralnego systemu zakupów państwowych Prozorro. Urządzenia mają być zainstalowane do 25 kwietnia.

Dziś kijowska administracja przekazała też na swoim portalu, że od poniedziałku wszystkie osoby wjeżdżające do miasta będą miały mierzoną temperaturę. Ludzie z podwyższoną temperaturą albo z objawami infekcji nie będą wpuszczani do stolicy. Wyjątek stanowią osoby jadące na obserwację lub hospitalizację.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts