Kto tu jest dyskryminowany?

  

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro w skardze nadzwyczajnej zakwestionował wyrok sądu we Wrocławiu w sprawie nauczycielki matematyki z Krapkowic, która dwukrotnie zdjęła krzyż w szkolnym pokoju nauczycielskim. Ta wcześniej pozwała dyrekcję szkoły, bo poczuła się dyskryminowana, szykanowana i molestowana moralnie.

Sprawę wygrała w obu instancjach, a Sąd Najwyższy odrzucił skargę kasacyjną prokuratury i podtrzymał wyrok sądu apelacyjnego. Teraz pani Grażyna Juszczyk wypłakuje się w mediach, że czuje się prześladowana przez państwo – co brzmi groteskowo, bo w orzeczeniu zarówno Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, jak i sądów polskich publiczna ekspozycja symboli religijnych nie narusza dóbr osób niewierzących, więc nie było podstaw do zdejmowania krzyża. Wyrok SN jest o tyle szkodliwy, że szeroko otwiera drzwi do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej. Pytanie, kto będzie tak naprawdę dyskryminowany w kraju, w którym konstytucja odnosi się do wartości chrześcijańskich: niewierząca mniejszość, której krzyż się źle kojarzy, czy wierząca większość, dla której jego obecność jest ważna?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts