Sądy i Bosak, czyli Giertych bis

  

„Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustaw sądowych podniesie poziom konfliktu ze środowiskiem sędziowskim i nie rozwiąże żadnego z istniejących problemów” – ogłosił Krzysztof Bosak. No i już wiemy, co by było, gdyby Konfederacja rządziła: niekonfliktowanie się z nadzwyczajną kastą. Liderzy Konfederacji na co dzień opowiadają, że podobało im się wiele pomysłów PiS, ale ten jest nieskuteczny.

Też chciałbym, żeby zmiany były głębsze. Jak te, które w wojsku przeprowadził Antoni Macierewicz. Problem w tym, że kto nie ma klapek na oczach, wie, jak działa postkomunistyczne lobby. Jak silny jest organizowany przez nie opór przeciw zmianom. I że trzeba mieć odporność na ciosy Jarosława Kaczyńskiego, by tę presję znieść. Wprowadzać zmiany, nie dać podkupić współpracowników, ale i nie wpaść w pułapki związane z pójściem ostro do przodu. Środowiska odwołujące się do tradycji endeckiej i chcące działać na prawo od PiS nigdy po 1989 r. nie wykreowały potencjału ludzkiego zdolnego do zmierzenia się z taką potęgą. Konfederacja jeszcze nic nie osiągnęła, a już idzie na haniebne kompromisy z postkomunizmem i Rosją. Wspólne rządy z nią byłyby powtórką z Romana Giertycha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts