Sasin dziękuje za manifestację Klubów „GP”. „To pokazuje, że idziemy w słusznym kierunku”

/ / fot. Aleksander Mimier

  

Potrafili się zmobilizować, pokazać. To nie tylko dla nas ważne, pokazując nam, że idziemy w słusznym kierunku, ale to też ważny argument od społeczeństwa: ono się domaga reform - tymi słowami wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin skomentował sobotnią demonstrację "Obrońmy naszą suwerenność". Na antenie TVP Info podziękował wszystkim, którzy wzięli w niej udział.

"Obrońmy naszą suwerenność" - to było hasło sobotniej demonstracji przed Trybunałem Konstytucyjnym. W manifestacji organizowanej przez Kluby Gazety Polskiej i komitet „Suwerenni”, wzięło udział około 20 tysięcy osób. Pytany o manifestację pod Trybunałem Konstytucyjnym wicepremier Sasin uznał, że „to dla rządu dowód, że postępuje słusznie”.

Kiedyś kryterium ulicy było zdominowane przez przeciwników reformy sądownictwa. Mogło powstać wrażenie, że nasze reformy spotykają się ze sprzeciwem społecznym

- mówił w rozmowie z red. Michałem Rachoniem.

Wskazał, że sobotnia demonstracja pokazała, że „ci, którzy chcą reformy, są znacznie liczniejsi”.

„Potrafili się zmobilizować, pokazać. To nie tylko dla nas ważne, pokazując nam, że idziemy w słusznym kierunku, ale to też ważny argument od społeczeństwa: ono się domaga reform” - ocenił minister Sasin w programie „Jedziemy”.

Odnosząc się do narracji mediów przychylnych opozycji o rzekomym autorytaryzmie w Polsce, wicepremier Sasin powiedział, że takie twierdzenia to „kompletny absurd”.

To, co dziś robi rząd, to ostateczne rozprawienie się z komunistyczną spuścizną w systemie sądownictwa. Dziś chcemy pozbyć się do końca komunizmu z sądownictwa

- podsumował.

W demonstracji uczestniczyli m.in. działacze opozycyjni z czasów PRL, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska" Tomasz Sakiewicz, kapelan Solidarności ks. Stanisław Małkowski, ale przede wszystkim działacze Klubów Gazety Polskiej, którzy przyjechali z całego kraju.

Dziękuję wszystkim, którzy dzisiaj przyjechali do Warszawy, dziesiątkom tysięcy ludzi, którzy bronili wolności słowa, które broniły sprawiedliwości, polskiej suwerenności, broniły uczciwych sądów. Dzisiaj Polska pokazała swoją najlepszą twarz. W morzu biało-czerwonych flag walczyliśmy o to, żeby nikt nie dyktował nam jak ma wyglądać Polska demokracja. Walczyliśmy o to, żeby Polacy mieli prawo wyboru 

- komentował manifestację w rozmowie z naszym portalem red. Tomasz Sakiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Luksemburg: Blisko 2,5 tysiąca zakażonych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu doby w Luksemburgu potwierdzono 168 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem, co zwiększa liczbę zidentyfikowanych dotąd infekcji do 2487. Liczba zgonów wzrosła przez ostatnie 24 godziny o jeden - do 30.

Poinformowały o tym w czwartek władze Luksemburga.

Luksemburg zapowiedział, że będzie przeprowadzał więcej testów, aby wykrywać koronawirusa. Od początku kryzysu kraj przeprowadził ich ok. 20 tysięcy.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts