USA, Niemcy, Wielka Brytania, a nawet Tajwan. Na całym świecie piszą o sobotniej demonstracji

  

"Washington Post", "New York Times", Associated Press, liczne artykuły w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, ale także na Tajwanie czy w Australii - w tych miejscach ukazały się informacje o sobotniej manifestacji Klubów Gazety Polskiej i Komitetu Suwerenni. Na wszystkich kontynentach pisano o Polakach, których tysiące wspierały reformę wymiaru sprawiedliwości. Cytowani są Adam Borowski i Andrzej Gwiazda.

Wśród zebranych przed Trybunałem Konstytucyjnym w stołecznej Warszawie pojawiały się opinie, że zmiany w prawie dotyczące sądownictwa są sprawą narodowej suwerenności

- informuje portal euronews.com, cytując także Adama Borowskiego. 

 

Plakaty Wojciecha Korkucia ze sloganem "Kasta basta" były popularnym rekwizytem podczas demonstracji przed Trybunałem Konstytucyjnym. Przed wystąpieniami śpiewano hymn, uczestnicy modlili się

- czytamy z kolei na engnews24h.com

Tu również zacytowano wypowiedź Adama Borowskiego, zachęcającego rząd: "ani kroku w tył". Podkreślono, że pomysł zrodził się wśród działaczy Klubów Gazety Polskiej. Podkreślono także obecność "wybitnych opozycjonistów z czasów komunizmu", jak Andrzeja Gwiazdy.

 

Na stronie Deutsche Welle (dw.com) także pojawiła się informacja o demonstracji, choć reformę sądownictwa nazwano kontrowersyjną.

PiS określiło swój 'remont' jako konieczny, aby pozbyć się skorumpowanych elementów systemu sądowniczego, lecz krytycy partii twierdzą, że reformy to próba założenia "kagańców" na sędziów

- piszą redaktorzy dw.com.

 

Ciekawy artykuł znajdujemy także w znanym amerykańskim dzienniku "Daily Independent". 

Na prorządowym zgromadzeniu mówcy opisywali nowe prawo jako niezbędne do oczyszczenia tego, co nazwali skorumpowaną "kastą", złożoną z sędziów pracujących od czasów ery komunistycznej

- czytamy w Daily Independent.

 

Agencja "Associated Press" również zaznacza obecność na manifestacji tysięcy Polaków wspierających rząd. W tekście przypomniano, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2015 i 2019 roku, wyraźnie zapowiadając reformy systemu sądownictwa.

Osoby zebrane przed Trybunałem Konstytucyjnym opisywały zmiany w systemie sądowniczym jako sprawę narodowej suwerenności. Wzywały rząd, by nie cofał się w swym sporze z Unią Europejską, która ostro krytykowała zmiany

- czytamy w artykule Associated Press.

Tekst z "AP" został zacytowany przez liderów amerykańskiej prasy - "Washington Post" i "New York Times". Relacje z demonstracji zamieściły także australijski portal "The West" (thewest.com.au), tajwański TaiwanNews.com.tw, Amerykański DailyHum.news, holenderskie NedInfo.nl i wiele innych portali z całego świata.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Luksemburg: Blisko 2,5 tysiąca zakażonych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu doby w Luksemburgu potwierdzono 168 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem, co zwiększa liczbę zidentyfikowanych dotąd infekcji do 2487. Liczba zgonów wzrosła przez ostatnie 24 godziny o jeden - do 30.

Poinformowały o tym w czwartek władze Luksemburga.

Luksemburg zapowiedział, że będzie przeprowadzał więcej testów, aby wykrywać koronawirusa. Od początku kryzysu kraj przeprowadził ich ok. 20 tysięcy.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts