Do pierwszego wypadku doszło w niedzielę po godz. 15.00, na 28. kilometrze drogi krajowej numer 74 w okolicach miejscowości Klusiny w pow. wieluńskim. To odcinek trasy między Wieluniem a Bełchatowem.

Według wstępnych ustaleń służb, kierujący samochodem osobowym wypadł z trasy i uderzył w drzewo. W wypadku ranna została jedna osoba. Nie są jeszcze znane przyczyny zdarzenia. Ustala je policja. Droga krajowa nr 74 w miejscu wypadku jest zablokowana w obu kierunkach. Zdaniem drogowców, utrudnienia mogą potrwać ponad dwie godziny.

Kolejny wypadek miał miejsce pół godziny później na 415. kilometrze drogi krajowej numer 1 w okolicach miejscowości Poraj w gminie Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowskim. To odcinek trasy między Radomskiem i Piotrkowem Trybunalskim. Na jezdni w stronę Gdańska zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku jedna osoba została ranna. Trasa w kierunku Gdańska jest zablokowana. Kierowcy są kierowani na objazd biegnącą równolegle dk 91. Zdaniem drogowców utrudnienia mogą potrwać do trzech godzin