Spychalski o reformie sądownictwa: Prezydent podejmuje decyzje wyłącznie w interesie obywateli

- Pan prezydent, jak w każdej sytuacji, podejmuje decyzje tylko i wyłącznie takie, które są w interesie obywateli. Podpisanie takiej ustawy (reformującej wymiar sprawiedliwości) było w pełni uzasadnione - mówił w programie "Woronicza 17" rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski. Jak podkreślił, zaplecze prezydenta Dudy "przeprowadziło pełną analizę proponowanych przez parlament przepisów".

"Obrońmy naszą suwerenność" - to było hasło sobotniej demonstracji przed Trybunałem Konstytucyjnym. W manifestacji organizowanej przez Kluby Gazety Polskiej wzięło udział około 20 tysięcy osób. Obecni byli dawni działacze opozycji antykomunistycznej oraz pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości, a przede wszystkim członkowie Klubów Gazety Polskiej z całego kraju.

Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa reformująca wymiar sprawiedliwości była tematem wybranym do dyskusji przez widzów "Woronicza 17".

Michał Rachoń przypomniał na początku skandaliczny wyrok Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który złagodził z 25 do 15 lat więzienia wyrok dla Steve'a V., mającego obywatelstwo kanadyjskie i portugalskie, skazanego za zabójstwo ze zgwałceniem trzyletniego syna swej partnerki i znęcanie się nad chłopcem. Wyrok jest prawomocny. Jak uzasadnił przewodniczący składu sędziowskiego Krzysztof Eichstaedt, wymierzona wcześniej kara 25 lat więzienia była karą o charakterze szczególnym i rażąco niewspółmiernie surową. Wyrok łódzkiego sądu jest prawomocny.

Jak mówił Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta RP), podpisanie przez Andrzeja Dudę tej ustawy było w pełni uzasadnione.

Zaplecze pana prezydenta przeprowadziło pełną analizę proponowanych przez parlament przepisów, wypowiadali się doradcy pana prezydenta, doradcy także skupieni w Narodowej Radzie Rozwoju. Pan prezydent odbył szereg spotkań, także z przedstawicielami środowisk opozycyjnych

- mówił.

Spychalski przypomniał, że "było spotkanie w pałacu prezydenckim, na którym przedstawiciele wszystkich klubów i kół parlamentarnych byli obecni, była rozmowa i debata na ten temat".

Pan prezydent, jak w każdej sytuacji, podejmuje decyzje tylko i wyłącznie takie, które są w interesie obywateli. Podpisanie takiej ustawy było w pełni uzasadnione

- dodał.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#wymiar sprawiedliwości #reforma #suwerenni

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo