Trwają ostatnie przygotowania do uroczystości wręczenia Oscarów, która będzie miała miejsce w kinie Kodak Theatre mieszczącym się w Alei Gwiazd.

Luty to jeden z najbardziej deszczowych miesięcy w Południowej Kalifornii. W 2014 roku służby porządkowe musiały wygarniać z zalanego dywanu wodę. Aby tego uniknąć w tym roku, czerwony dywan oraz stanowiska dla prasy oraz widzów ogrodzone są nie tylko płotem ale także przeciwdeszczowymi barierami.

Ponad tydzień trwało zbudowanie tej konstrukcji, zamknięto ulicę Hollywood Boulevard na długości około pół kilometra, od ulicy Highland do ulicy Olive. 

W niedzielę nieczynna będzie także stacja metra, pociąg nie będzie zatrzymywał się na stacji Hollywood i Highland.

Są to poważne utrudnienia dla mieszkańców, ponieważ w już i tak zatłoczonym Los Angeles ponad tydzień zamknięta jest część głównej ulicy (Hollywood Boulevard), który łączy zachodnią i wschodnią część miasta.

Uroczystość rozpocznie się o 15:30 czasu lokalnego i będzie transmitowana przez stację telewizyjną ABC. Gwiazdy prezentujące się na czerwonym dywanie można będzie oglądać także na żywo, w mediach społecznościowych. Ta interaktywna forma cieszy się coraz większą popularnością.