Napięcia i polemiki wśród kościelnych hierarchów. Kard. Parolin: Nie wszyscy podzielają wskazania papieża

Papież Franciszek / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wysoki watykański urzędnik, kard. Pietro Parolin przyznał, że "nie jest tajemnicą, że nie wszyscy podzielają wskazania" papieża Franciszka. Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej wyraził nadzieję na "większą jednomyślność i zgodę ze strony wszystkich i serdeczne przyjęcie słów papieża".

- Nie jest tajemnicą, że nie wszyscy podzielają jego [Franciszka] wskazania - zaznaczył kardynał Parolin, który uczestniczył w uroczystościach z okazji 52. rocznicy utworzenia rzymskiej dobroczynnej Wspólnoty Świętego Idziego. Zastrzegł zarazem:

"Kościół to ogród z wieloma rozmaitymi kwiatami o różnych kolorach".

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej wyraził nadzieję na "większą jednomyślność i zgodę ze strony wszystkich i serdeczne przyjęcie słów papieża".

- Bliskość, obecność. To droga, którą wskazuje nam papież i która pochodzi z Ewangelii

 - powiedział kardynał Parolin dziennikarzom.

Na sprawę potrzeby jedności zwrócił wcześniej uwagę w kazaniu, które wygłosił podczas mszy w bazylice świętego Jana na Lateranie dla członków Wspólnoty św. Idziego. Mówił: "Żyjemy w czasach, w których istnieje pilna potrzeba świadectwa chrześcijan, tu w Rzymie, we Włoszech, w Europie i na świecie".

- Papież Franciszek jest przed nami. Nie możemy ani nie chcemy pozwolić na to, by był sam. To zaś znaczy głosić Ewangelię i czynić dobro, jak on to robi. Skupmy się wokół niego

 - apelował kardynał Parolin. Jak zauważył, "jest różna wrażliwość, logiczne jest to, że robi się miejsce dla każdego, ale potem trzeba się jednoczyć".

Słowa najbliższego współpracownika Franciszka watykaniści uznali za nawiązanie do klimatu napięć i polemik w części hierarchii kościelnej, także watykańskiej, która podzielona jest w jego ocenie i przeciwstawia go jego poprzednikom, Benedyktowi XVI i Janowi Pawłowi II.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Utrudnienia na S8. Samochód ciężarowy uderzył w przydrożne bariery

/ policja.gov.pl

  

Na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Piotrków Trybunalski (woj. łódzkie) samochód ciężarowy zjechał z jezdni i uderzył w bariery; zablokowany prawy pas jezdni w kierunku Warszawy - poinformował we wtorek dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA.

Utrudnienia na S8 dotyczą odcinka Piotrków Trybunalski Północ-Piotrków Trybunalski Wschód, w miejscowości Piotrków Trybunalski km 328+750 (woj. łódzkie).

Samochód ciężarowy zjechał z jezdni i uderzył w bariery, brak osób rannych

- czytamy w informacji dyżurnego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA.

Jak podał, prawy pas jezdni w kierunku Warszawy został zablokowany. Przewidywany czas utrudnienia to ok. 3 godz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts