Lis twierdzi, że był na manifestacji Klubów GP. Trudno uwierzyć po tym, co napisał

/ fot. Aleksander Mimier/ niezalezna.pl; Tomasz Lis / Fotomag/Gazeta Polska

  

Według policji w sobotniej manifestacji przed Trybunałem Konstytucyjnym wzięło udział 15 tysięcy osób. Jednym z nich rzekomo był Tomasz Lis, szef "Newsweeka". Pochwalił się tym na Twitterze, ale napisał również: "byłem, widziałem, kilkaset osób”. I po co tak zmyślać?

Dziś w Warszawie, z inicjatywy Klubów Gazety Polskiej oraz komitetu „Suwerenni” zorganizowano demonstrację „Obrońmy naszą suwerenność”. Jak podała policja, pod Trybunałem Konstytucyjnym zebrało się 15 tys. osób. Według szacunków organizatorów, manifestacja zgromadziła 20 tys.

Kilkadziesiąt tysięcy manifestujących w obronie reformy sądownictwa

- napisała „Gazeta Polska” na Twitterze. Wpis zilustrowano fotografiami, na których widać tłumy Polaków. Podobnych zdjęć jest znacznie więcej.

Tymczasem redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis twierdzi, że był obecny na manifestacji.

Byłem, widziałem, kilkaset osób

- napisał.

Taka manipulacja szybko doczekała się odpowiedzi.

"Kasta? Basta!" - hasło pojawiające się na plakatach Wojciecha Korkucia - było najczęściej widzianym -oprócz banerów Klubów Gazety Polskiej- na dzisiejszej manifestacji.

Tu jest Polska!

- często skandowali zebrani pod w alei Szucha.

W demonstracji uczestniczyli m.in. działacze opozycyjni z czasów PRL, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska" Tomasz Sakiewicz, kapelan Solidarności ks. Stanisław Małkowski, ale przede wszystkim działacze Klubów Gazety Polskiej, którzy przyjechali z całego kraju.

Dziękuję wszystkim, którzy dzisiaj przyjechali do Warszawy, dziesiątkom tysięcy ludzi, którzy bronili wolności słowa, które broniły sprawiedliwości, polskiej suwerenności, broniły uczciwych sądów. Dzisiaj Polska pokazała swoją najlepszą twarz. W morzu biało-czerwonych flag walczyliśmy o to, żeby nikt nie dyktował nam jak ma wyglądać Polska demokracja. Walczyliśmy o to, żeby Polacy mieli prawo wyboru

- podsumował manifestację red. Tomasz Sakiewicz w rozmowie z naszym portalem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...


Luksemburg: Blisko 2,5 tysiąca zakażonych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu doby w Luksemburgu potwierdzono 168 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem, co zwiększa liczbę zidentyfikowanych dotąd infekcji do 2487. Liczba zgonów wzrosła przez ostatnie 24 godziny o jeden - do 30.

Poinformowały o tym w czwartek władze Luksemburga.

Luksemburg zapowiedział, że będzie przeprowadzał więcej testów, aby wykrywać koronawirusa. Od początku kryzysu kraj przeprowadził ich ok. 20 tysięcy.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts