Lis twierdzi, że był na manifestacji Klubów GP. Trudno uwierzyć po tym, co napisał

Według policji w sobotniej manifestacji przed Trybunałem Konstytucyjnym wzięło udział 15 tysięcy osób. Jednym z nich rzekomo był Tomasz Lis, szef "Newsweeka". Pochwalił się tym na Twitterze, ale napisał również: "byłem, widziałem, kilkaset osób”. I po co tak zmyślać?

fot. Aleksander Mimier/ niezalezna.pl; Tomasz Lis / Fotomag/Gazeta Polska

Dziś w Warszawie, z inicjatywy Klubów Gazety Polskiej oraz komitetu „Suwerenni” zorganizowano demonstrację „Obrońmy naszą suwerenność”. Jak podała policja, pod Trybunałem Konstytucyjnym zebrało się 15 tys. osób. Według szacunków organizatorów, manifestacja zgromadziła 20 tys.

Kilkadziesiąt tysięcy manifestujących w obronie reformy sądownictwa

- napisała „Gazeta Polska” na Twitterze. Wpis zilustrowano fotografiami, na których widać tłumy Polaków. Podobnych zdjęć jest znacznie więcej.

Tymczasem redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis twierdzi, że był obecny na manifestacji.

Byłem, widziałem, kilkaset osób

- napisał.

Taka manipulacja szybko doczekała się odpowiedzi.

"Kasta? Basta!" - hasło pojawiające się na plakatach Wojciecha Korkucia - było najczęściej widzianym -oprócz banerów Klubów Gazety Polskiej- na dzisiejszej manifestacji.

Tu jest Polska!

- często skandowali zebrani pod w alei Szucha.

W demonstracji uczestniczyli m.in. działacze opozycyjni z czasów PRL, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska" Tomasz Sakiewicz, kapelan Solidarności ks. Stanisław Małkowski, ale przede wszystkim działacze Klubów Gazety Polskiej, którzy przyjechali z całego kraju.

Dziękuję wszystkim, którzy dzisiaj przyjechali do Warszawy, dziesiątkom tysięcy ludzi, którzy bronili wolności słowa, które broniły sprawiedliwości, polskiej suwerenności, broniły uczciwych sądów. Dzisiaj Polska pokazała swoją najlepszą twarz. W morzu biało-czerwonych flag walczyliśmy o to, żeby nikt nie dyktował nam jak ma wyglądać Polska demokracja. Walczyliśmy o to, żeby Polacy mieli prawo wyboru

- podsumował manifestację red. Tomasz Sakiewicz w rozmowie z naszym portalem.

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#wymiar sprawiedliwości #reforma sadownictwa #demonstracja pod Trybunałem Konstytucyjnym #Obrońmy naszą suwerenność #Tomasz Lis #suwerenni

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo