"Walczyliśmy, żeby Polacy mieli prawo wyboru". T. Sakiewicz o sukcesie dzisiejszej demonstracji

/ Bartosz Kalich

  

Dzisiaj Polska pokazała swoją najlepszą twarz. W morzu biało-czerwonych flag walczyliśmy o to, żeby nikt nie dyktował nam jak ma wyglądać polska demokracja. Walczyliśmy o to, żeby Polacy mieli prawo wyboru - mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl redaktor Tomasz Sakiewicz. Podziękował także dziesiątkom tysięcy Polaków, którzy wzięli udział w dzisiejszej demonstracji.

"Obrońmy naszą suwerenność" - to było hasło sobotniej demonstracji przed Trybunałem Konstytucyjnym. W manifestacji organizowanej przez Kluby Gazety Polskiej wzięło udział około 20 tysięcy osób. Obecni byli dawni działacze opozycji antykomunistycznej oraz pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości, a przede wszystkim członkowie Klubów Gazety Polskiej z całego kraju.

Propaganda totalnych ogłasza ludzi, którzy pozostali wierni idei "Solidarności" jako narodowej wolności i demokracji, jako faszystów i wrogów europejskości. Dzisiaj publicznie mówi się o rzekomym obowiązku rezygnacji, już nie tylko z suwerenności Polski, ale i nawet samej polskości, która ma być "nienormalnością". Dziś wariatami mają być ci, którzy nie godzą się iść drogą targowicy pod dyktando agenta "Bolka" i agenta "Tomka"

- mówił podczas manifestacji w obronie reformy sądownictwa Krzysztof Wyszkowski, były działacz "Solidarności".

Musimy doprowadzić ten marsz do końca, do mety i do zwycięstwa. Zebraliśmy się tutaj, żeby pokazać, że wrzucenie kartki do urny, to nie jest tylko nałożenie obowiązków na naszych przedstawicieli, ale to również przyjęcie obowiązków przez każdego głosującego

- stwierdził z kolei znany działacz opozycji antykomunistycznej Andrzej Gwiazda.

Oczywiście, w demonstracji udział brał również Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", który podkreślił: "Bez sprawiedliwych i uczciwych sądów nie będzie wolności".

Po demonstracji portal Niezalezna.pl skontaktował się z redaktorem Sakiewiczem.

- Dziękuję wszystkim, którzy dzisiaj przyjechali do Warszawy, dziesiątkom tysięcy ludzi, którzy bronili wolności słowa, które broniły sprawiedliwości, polskiej suwerenności, broniły uczciwych sądów. Dzisiaj Polska pokazała swoją najlepszą twarz. W morzu biało-czerwonych flag walczyliśmy o to, żeby nikt nie dyktował nam jak ma wyglądać Polska demokracja. Walczyliśmy o to, żeby Polacy mieli prawo wyboru

- mówił założyciel Klubów Gazety Polskiej, organizator manifestacji.

- Bardzo dziękuję wszystkim organizatorom, szczególnie Adamowi Borowskiemu, Beacie Dróżdż, Winicjuszowi Sokołowi i Waldemarowi Dróżdż, którzy podjęli się koordynacji wszystkich działań. Dziękuję każdemu, który przyczynił się w jakikolwiek sposób do organizacji dzisiejszej manifestacji - podkreślił Tomasz Sakiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Cztery ofiary COVID-19 na Białorusi

/ geralt CC0

  

Cztery osoby zmarły na Białorusi na zapalenie płuc z powikłaniami, spowodowane przez koronawirusa – poinformował dziś prezydent Alaksandr Łukaszenka.

„W sumie cztery osoby zmarły z powodu powikłań, wywołanych przez koronawirusa. W tym czwartym przypadku sprawdzamy jeszcze, czy (na pewno) był to koronawirus” – powiedział Łukaszenka w wywiadzie dla telewizji Mir, przytoczonym przez gazetę „Zwiazda”.

Prezydent Białorusi oznajmił, że jest informowany o każdym przypadku śmiertelnym. Oświadczył również, że „śmierci człowieka nie da się ukryć, bo krewni dostają akt zgonu”.

Łukaszenka zapowiedział, że przekaże mediom statystykę dotyczącą zgonów spowodowanych przez nowego wirusa. „Przygotuję pełną informację. My absolutnie niczego nie ukrywamy” – oświadczył.

Wcześniej media niezależne informowały, że w przypadku jednej z ofiar Covid-19 w akcie zgonu nie wskazano go jako przyczyny śmierci. Według dziennikarzy takie sytuacje mogą się powtarzać, ponieważ władze są zainteresowane tym, by statystyki przypadków śmiertelnych były jak najniższe.

Wieczorem ministerstwo zdrowia Białorusi potwierdziło śmierć czterech osób zakażonych koronawirusem. Podało również, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia na Białorusi wzrosła do 304. „W szpitalach odbywają leczenie 254 zakażone osoby, 46 osób uznano za wyleczone” – poinformował w komunikacie resort zdrowia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts