MOCNE przemówienie Kowalskiego! "Tacy ludzie nie mogą być na czele polskich sądów!"

/ Bartosz Kalich

  

Dzisiaj, w przeddzień wyborów prezydenckich, tu i teraz musimy złożyć jasną deklarację Jarosławowi Kaczyńskiemu. Panie prezesie, to zadanie będzie wykonane! Pan prezydent Andrzej Duda wygra w pierwszej turze - zadeklarował Marian Kowalski podczas organizowanej przez kluby Gazety Polskiej demonstracji „Obrońmy swoją suwerenność”. Odniósł się też do problemów z wymiarem sprawiedliwości i - nawiązując do prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf - jasno stwierdził: "Tacy ludzie nie mogą być na czele polskiego wymiaru sprawiedliwości i polskich sądów!".

Musimy dać wiarę wątpiącym dziś, że żadnego lepszego rządu nigdy nie będzie! Nie będziemy mieć lepszego prezydenta niż ten!

- apelował Kowalski.

„Dzisiaj, w przeddzień wyborów prezydenckich, tu i teraz musimy złożyć jasną deklarację Jarosławowi Kaczyńskiemu” - zwrócił się do zebranych pod Trybunałem Konstytucyjnym.

Panie prezesie, to zadanie będzie wykonane! Pan prezydent Andrzej Duda wygra w pierwszej turze

- wykrzyczał, prowokując salwę oklasków.

„Nie byłoby nas tutaj dzisiaj, gdyby nie niezłomność i wytrwałość takich ludzi jak Antoni Macierewicz” - podkreślił Kowalski. Ocenił, że „to człowiek, który podejmował się zawsze zadań najtrudniejszych, których inni zawsze bali się podjąć”.

W swoim przemówieniu wspomniał również śp. premiera Jana Olszewskiego. „Nie byłoby nas tutaj dzisiaj, gdyby nie Jan Olszewski, którego wspominamy w rocznicę śmierci. Wytrwały, niezłomny, kompetentny…” - mówił dalej.

To on przeprowadził nas przez lata komuny i tzw. wolnej Polski, płacąc za to najwyższą cenę. Jemu też składamy dzisiaj hołd!

- podkreślił.

„Są dziś ci, którzy kontynuują dzieło Jana Olszewskiego. Prezydenta Kaczyńskiego, który odszedł z tego świata w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach… a może właśnie wyjaśnionych i my o tym wiemy! Tylko to trzeba w końcu głośno powiedzieć - ta prawda musi wybrzmieć” - odniósł się do feralnego 10 kwietnia 2010 roku.

Kto dziś jest ambasadorem tzw. obrony praworządności? Któż to jest? Pewna pani z charakterystyczną chrypką, która zapowiedziała, że sędziowie chodzą jak przedszkolaki w fartuszkach i w togach szlifują bruk warszawski. Tacy ludzie nie mogą być na czele polskiego wymiaru sprawiedliwości i polskich sądów!

- skrytykował I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatę Gersdorf.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


NATO wchodzi do gry. Ma koordynować działania państw w walce z pandemią

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO dali dziś mandat głównemu dowódcy wojskowemu Sojuszu do koordynowania działań w walce z koronawirusem. Chodzi m.in. o zbieranie informacji dotyczących wolnych miejsc w szpitalach, a także o nadwyżkach sprzętu.

- Poprzez centrum koordynacji NATO mobilizujemy teraz więcej wsparcia. Daliśmy zadanie naszemu naczelnemu dowódcy, by zidentyfikował, gdzie są jakieś nadwyżki, gdzie jest sprzęt, dostępne zdolności, które mogą być wykorzystane, by wesprzeć inne kraje w Sojuszu

- powiedział podczas telekonferencji prasowej w Brukseli sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg.

Przyznał, że wszystkie kraje są dotknięte kryzysem i wszystkie potrzebują sprzętu, czy miejsc w szpitalach ale - jak podkreślił - niektóre państwa mają więcej możliwości niż inne. Zwrócił przy tym uwagę, że nie wszystkie kraje będą miały szczyt pandemii w tym samym czasie. A to umożliwia przesuwanie pewnych zasobów. Przykładem może być przetransportowanie przez Luftwaffe chorych z przeciążonych włoskich szpitali do Niemiec. Sojusz we współpracy z Eurocontrolem ma pracować nad uproszczeniem procedur dotyczących takich operacji.

- NATO zostało stworzone, aby radzić sobie z kryzysami. Możemy pomóc, a nasz Sojusz odgrywa swoją rolę

- zaznaczył Stoltenberg. Koordynacja działań w obliczu pandemii to jedno z ustaleń ministrów spraw zagranicznych państw NATO, którzy po raz pierwszy w historii naradzali się za pomocą zabezpieczonego łącza wideo. Z Polski w wirtualnym spotkaniu wziął udział szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Działaniami, które mają być odpowiedzią na pandemię koronawirusa ma się zająć naczelny dowódca sojuszniczy w Europie (SACEUR) generał Tod D. Wolters. NATO już teraz umożliwia dostarczanie drogą powietrzną sprzętu medycznego, udostępniania namioty szpitalne czy żołnierzy do odkażania przestrzeni i wzmacniania posterunków granicznych.

[polecam:https://niezalezna.pl/320242-pandemia-to-nie-jedyne-wyzwanie-stoltenberg-blisko-granic-nato-znaczace-aktywnosci-militarne-rosji]

- Jestem wdzięczny za dalsze oferty pomocy, które dziś złożyli sojusznicy z NATO, oraz za znaczące wsparcie, które już zapewnili - oznajmił sekretarz generalny wskazując, że chodzi o transport powietrzny środków medycznych, zapewnienie personelu medycznego i wykorzystanie innowacyjnych technologii do walki z Covid-19.

Stoltenberg podkreślił, że głównym zadaniem NATO pozostaje ochrona prawie 1 mld obywateli państw, które należą do Sojuszu. Zapewnił, że zdolność NATO do prowadzenia operacji nie została podważona przez epidemię.

Poza odpowiedzią na rozprzestrzenianie się koronawirusa ministrowie zajmowali się też Irakiem oraz Afganistanem. Szefowie dyplomacji zgodzili się m.in. na wzmocnienie misji szkoleniowej w Iraku. Chodzi o szkolenie i edukację podoficerów, inżynierów i policji federalnej.

[polecam:https://niezalezna.pl/319955-jest-zespol-ds-reformy-nato]

NATO uruchomiło ponadto proces refleksji nad wzmocnieniem swojego wymiaru politycznego. Polskę w powołanej do tego grupie ekspertów, wybranej przez sekretarza generalnego i składającej się z 10 przedstawicieli państw sojuszniczych, reprezentuje posłanka do Parlamentu Europejskiego Anna Fotyga (PiS).

Stoltenberg zaznaczył, że trzeba się przyglądać długoterminowym konsekwencjom obecnej sytuacji i temu, jak się przygotować na kolejne kryzysy, bo - jak zauważył - są one nieuniknione. - Jest oczywiste, że państwa Sojuszu mają pracę domową do odrobienia. Jako Sojuszu musimy przejść przez nasze wytyczne dotyczące odporności, poprawić ją i wyciągnąć wnioski z tego kryzysu, by być lepiej przygotowanym na kolejne - zaznaczył sekretarz generalny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts