"Żeby kasta została rozbita!". Działacze Klubów Gazety Polskiej tłumaczą, dlaczego protestowali WIDEO

/ fot. Aleksander Mimier

  

Przed Trybunałem Konstytucyjnym demonstrowało dzisiaj około 20 tysięcy osób, które domagały się doprowadzenie reformy sądownictwa do końca. Przemawiali nie tylko dawni opozycjoniści, ale też poszkodowani przez wymiar sprawiedliwości. I właśnie oni żądają przede wszystkim rozbicia bezkarności "nadzwyczajnej kasty".

W demonstracji pod hasłem "Obrońmy naszą suwerenność", uczestniczyli m.in. działacze opozycyjni z czasów PRL czy redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska" Tomasz Sakiewicz, ale przede wszystkim działacze Klubów Gazety Polskiej, którzy przyjechali z całego kraju.

Uczestnicy manifestacji trzymali transparenty, na których znalazły się hasła: "Kasta? Basta. Precz z bezprawiem, w sądach", "Sądy i prokuratura w ręce suwerena", "Fałszywe sądy, złodziejskie rządy", "Stop sądokracji", "Kasta do kasacji, usunąć z zawodu przestępców w Togach", "Kasta do pełnej lustracji".

Nasz reporter rozmawiał z demonstrującymi i pytał o motywy pojawienia się przed gmachem TK.

Jesteśmy tu po to, po co przybyli wszyscy inni. Oczekujemy w końcu zmiany w polskim sądownictwie. Kasta musi być rozbita, a prawo ma być prawem

- powiedział nam członek klubu Gazety Polskiej z Ozorkowa.

Przyjechaliśmy po to, by bronić polskiej demokracji i polskich sądów przed postkomunistyczną pseudointeligencją

- mówił przewodniczący klubu Gazety Polskiej z Suwałk Grzegorz Kubaszewski.

Zobacz materiał:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus. We Włoszech zmarła 7 osoba

/ pixabay.com/geralt/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

- We Włoszech zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem - poinformowały media za służbami sanitarnymi i lokalnymi władzami. Zmarły to 62-letni mężczyzna, który przebywał szpitalu w Como na północy. Cierpiał także na inne schorzenia i był dializowany.

To szósta ofiara śmiertelna w Lombardii, gdzie zanotowano zdecydowaną większość ze wszystkich potwierdzonych w kraju 229 zakażeń. Mężczyzna - jak wyjaśniono - pochodził z miejscowości Castiglione d'Adda.

Siódma ofiara śmiertelna wirusa we Włoszech zmarła w Wenecji Euganejskiej.

Dzisiaj zanotowano łącznie we Włoszech cztery zgony osób z koronawirusem. Podkreśla się, że wszyscy poważnie chorowali na inne schorzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts