Trudny orzech do zgryzienia

  

Polska Grupa Zbrojeniowa to kolejny strategiczny podmiot kontrolowany przez skarb państwa, w którym doszło do zmian w zarządzie. Odwołano prezesa i dwóch członków zarządu, powołując na ich miejsce jako pełniących obowiązki przedstawicieli rady nadzorczej. Docelowo władze PGZ mają zostać wyłonione w konkursie.

Zmiany nie są zaskoczeniem. Mówiło się o nich już od dawna. To efekt decyzji politycznych, opartych m.in. na analizie wyników grupy oraz sygnałów płynących ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Nie jest tajemnicą, że sytuacja w polskiej zbrojeniówce jest bardzo trudna, a od wielu lat kluczowe decyzje w tym strategicznym sektorze podejmują grupy interesów wysysające ogromne pieniądze. SKW i CBA próbują z nimi walczyć. Aby ten pojedynek okazał się zwycięski, potrzebne są odważne decyzje.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts