Jak politycy biorą się za styl życia Saudyjczyków . Szykują się spore zmiany

zdjęcie ilustracyjne / Abdullah Shakoor, pixabay

  

Saudyjskie ministerstwo kultury ogłosiło utworzenie nowych komisji na Twitterze, twierdząc, że „są one częścią szerszego planu przemian, który wzbogaci saudyjski sektor kultury”. Arabia Saudyjska ustanowi 11 nowych komisji w ministerstwie kultury, które mają napędzać rozwój sektorów takich jak film, moda, muzyka czy kulinaria w ramach planu modernizacji życia Saudyjczyków.

Nowe komisje mają się zajmować: muzeami, sztukami wizualnymi, sztuką kulinarną, architekturą i wzornictwem, teatrem i widowiskami, przemysłem filmowym, przemysłem muzycznym, modą, bibliotekami, dziedzictwem kulturowym oraz literaturą, wydawnictwami i tłumaczeniami.

Celem ich powołania jest promocja kultury saudyjskiej jako stylu życia, co ma przyczynić się do wzrostu gospodarczego i umocnienia pozycji królestwa na arenie międzynarodowej.

Do obowiązków komisji należy m.in. zachęcanie do inwestowania i finansowania we wszystkich sektorach, przyznawanie koncesji i stypendiów, opracowywanie programów edukacyjnych i współpraca z regionalnymi i międzynarodowymi organizacjami kulturalnymi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pap, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Złamali zasady kwarantanny. Wyjście do piwnicy czy na imprezę - posypały się mandaty

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W Łódzkiem kolejne osoby złamały zasady kwarantanny i zakaz gromadzenia się. Część została ukarana mandatami, inni zostali pouczeni - poinformowało biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Wczoraj policjanci z Łasku otrzymali zgłoszenie, że jedna z mieszkanek objęta kwarantanną nie stosuje się do przepisów i wychodzi z mieszkania. Kiedy przyjechali na miejsce, skontaktowali się z nią telefonicznie, żeby sprawdzić, czy jest w miejscu zamieszkania. Okazało się, że kobieta jest w piwnicy, bo - jak tłumaczyła - chciała przynieść warzywa. Nie widziała w swoim zachowaniu niczego niewłaściwego.

Policjanci poinformowali ją, że swoim zachowaniem łamie prawo. Polecili też natychmiastowy powrót do domu. W sprawie nieprzestrzegania przez kobietę kwarantanny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające. O zdarzeniu poinformowane zostaną również służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny wysoką karę finansową.

Z kolei troje mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, mimo obowiązujących przepisów o całkowitym zakazie gromadzenia, spotkało się na "zakrapianej alkoholem imprezie". Wcześniej odwiedzili bankomat i sklep monopolowy. Impreza zakończyła się awanturą i interwencją policji. Dwie osoby za załamanie zakazu ukarano mandatami po 500 zł. Trzecia z osób została pouczona.

Kutnowscy policjanci odnotowali dotychczas sześć przypadków łamania kwarantanny. Poinformowali służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową. Policja przypomina, że wobec takich osób będą też prowadzić czynności wyjaśniające. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł.

Mandatami w wysokości 500 zł kutnowscy policjanci ukarali także trzy młode osoby, które wczoraj na jednej z ulic w Kutnie urządziły sobie spotkanie towarzyskie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts