Krótko i na temat! Prezydent Duda odpowiedział sędziemu na Twitterze: „Brawo Panie Sędzio!”

Jeden z sędziów gliwickiego sądu zadeklarował dziś, że nie ulegnie politycznym naciskom. W swoim wpisie na Twitterze oznaczył trzech polityków - Andrzeja Dudę, Zbigniewa Ziobrę i Borysa Budkę. Dość nieoczekiwanie, pierwszy z nich - prezydent RP - odpowiedział na wpis. „Brawo Panie Sędzio!” - napisał, w zasadzie zamykając temat.

Andrzej Duda
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Rząd Zjednoczonej Prawicy konsekwentnie wprowadza reformę wymiaru sprawiedliwości. Niedawno przyjęta została ustawa, która pozwala na dyscyplinowanie sędziów, wydających niekiedy skandaliczne wyroki. Nietrudno zgadnąć, że spotkała się ona z mocnym sprzeciwem części środowiska sędziów.

Do reformy sądownictwa odniósł się dziś też sędzia z Sądu Rejonowego w Gliwicach Paweł Strumiński. Dziś było stanowczo: żaden polityk nie będzie miał wpływu na to, jak sędzia Strumiński orzeka!

„Nigdy żaden polityk czy to będzie Andrzej Duda czy Zbigniew Ziobro albo Borys Budka nie będzie miał wpływu na to jak orzekam. Możecie robić różne ruchy by ograniczyć moją niezawisłość ale ona jest we mnie i możecie być pewni,że jak wejdziecie do mego gabinetu to każę Wam wyjść jak każdemu” 

- napisał. 

To ten sam sędzia, który kiedyś na na Twitterze zestawił dwa zdjęcia – Jarosława Kaczyńskiego i pomnika Włodzimierza Lenina. W swoich wpisach na portalu społecznościowym nie ukrywał politycznych poglądów.

Najwięksi przyjaciele JK w Europie? Orban i Salvini dwóch takich, co to Putina po rękach całują.....gratuluje przyjaciół:(

— Paweł Strumiński (@p_hudini) January 5, 2019

Jak widać w drugiej turze kandydaci @pisorgpl zajęli dobre drugie miejsca, a kontrkandydaci byli przedostatni:) #wyborysamorzadowe2018 :)

— Paweł Strumiński (@p_hudini) November 4, 2018

Tyle historii, wracamy do rzeczywistości...

Dość nieoczekiwanie na dzisiejszy wpis, dotyczący wpływu polityków na orzekanie, odpowiedział sam prezydent RP Andrzej Duda. Pochwalił on sędziego za stronienie od polityków w swojej pracy. 

„Brawo Panie Sędzio! Taką właśnie postawę powinien prezentować Sędzia. Z dala od polityków i polityki, ale też nie ulegać wewnątrzsądowym służbowym i towarzyskim koteriom”

- napisał Duda. 

Brawo Panie Sędzio! Taką właśnie postawę powinien prezentować Sędzia. Z dala od polityków i polityki ale też nie ulegać wewnątrzsądowym służbowym i towarzyskim koteriom.

— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) February 7, 2020

 

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#Andrzej Duda #Paweł Strumiński #sąd rejonowy #Gliwice #reforma sądownictwa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo