Szczerski: Każdy kolejny dzień dodaje argumentów, że we władzy sądowniczej nie dzieje się najlepiej

Polacy chcą odpowiedzialności władzy sądowniczej. Każdy kolejny dzień dodaje nam argumentów, że w tej władzy nie dzieje się najlepiej – powiedział w rozmowie z Katarzyną Gójską w Jedynce Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP.

Krzysztof Szczerski
twitter.com/RadiowaJedynka

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację m.in. prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Sądzie Najwyższym. Wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha podkreślał, że prezydent nie miał wątpliwości co do zgodności noweli z konstytucją.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ocenił, ze bardzo prawdopodobne jest, że prezydent Andrzej Duda za podpisanie ustaw sądowych stanie przed Trybunałem Stanu.

Do tych absurdalnych słów odniósł się dziś Krzysztof Szczerski. Na antenie Jedynki Polskiego Radia ocenił, że prezydent stoi na straży konstytucji, na straży modelu państwa, jaki w Polsce konstytucja opisuje.

To Polacy są w tym kraju suwerenem i to ich wola i oczekiwania są ponad wszelkimi władzami. I to właśnie wola wyborców, która została wyrażona w toku wyborów spowodowała, że w Polsce dzisiaj mamy reformę wymiaru sprawiedliwości. W związku z powyższym to jest dokładna realizacja tego, co mówi konstytucja

– powiedział dziś w radiowej Jedynce Krzysztof Szczerski.

Szef Gabinetu Prezydenta RP podał, że Andrzej Duda ustawę uznał za ważną, celową i taką, które realizuje ustawienia wymiaru sprawiedliwości w równym szeregu z innymi władzami w Polsce.

Nie chodzi o wyróżnienie wymiaru sprawiedliwości, czy postawienie go ponad wszelkimi innymi władzami, tylko ustawienia go tak jak wszystkie inne władze, czyli w porządku odpowiedzialności przed Polakami, odpowiedzialności za swoje czyny. Polacy chcą odpowiedzialności władzy sądowniczej. Każdy kolejny dzień dodaje nam argumentów, że w tej władzy nie dzieje się najlepiej, że bez kontroli społecznej nie jest dzisiaj władzą, która jest efektywna

– dodał.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#reforma sądownictwa #Suwerenni #Krzysztof Szczerski #Prezydent RP

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo