Onucowcy w panice

  

Stronnictwo lubujące się w rosyjskim przekazie nie miało dobrego tygodnia. Zakup F-35 podziałał na nich tak, jakby PiS co najmniej odwołał Boże Narodzenie. Największy pilot świata, który ze skromności został posłem, Grzegorz Braun, skrytykował maszyny i nazwał je powolnymi.

Wiadomo, jak coś jest z USA, to musi być słabe w przeciwieństwie do rosyjskiego, które zawsze jest najlepsze. Z pewnością politycy Konfederacji są jedynymi osobami w Polsce, które w sklepie z elektroniką szukają sprzętu rosyjskiego. Już widzę to oczami wyobraźni. „Weźmy tę rosyjską zmywarkę, kochanie. Z pewnością jest fantastyczna”. No, ale żarty na bok. Inni bowiem byli trochę bardziej mądrzejsi. Frakcja generałów postanowiła uderzyć pod innym kątem. Oto okazało się, że największą zbrodnią jest fakt, że MON w ogóle podjęło decyzję. A przecież wiadomo, że urzędasy (wojskowi chyba są w tym mistrzami) dopuszczają pożar domu, ale pod warunkiem, że stanie się to w zgodzie z przepisami przeciwpożarowymi. Latami było więc tak, że najlepiej nic nie kupować, bo wtedy przecież nikt się nie przyczepi, że za drogo. Latami więc MON nie wykorzystywało budżetu, a generałowie międlili za i przeciw, a głównie szerzyli wersję, iż wojna nam nie grozi przez najbliższych 20 lat. W każdym razie zewsząd słychać wycie i to musi napawać optymizmem. Pogadają i im przejdzie, a samoloty zostaną na stanie armii. W sprawach obronności nie ma więc co liczyć na opozycję. Konsensusu nie da się osiągnąć. Trzeba konsekwentnie robić swoje. Tak jak wtedy, gdy Antoni Macierewicz wbrew wszystkim powoływał Wojska Obrony Terytorialnej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts