Według informacji serwisu "Deadline", muzykę z filmu "Joker" w wykonaniu orkiestry symfonicznej po raz pierwszy będzie można usłyszeć w londyńskiej sali Eventim Apollo. Później do lipca przedstawienie będzie pokazywane w innych miejscach Wielkiej Brytanii. W planach są również koncerty w Europie, jednak ich szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione. Dyrygentem podczas pozostałych zaplanowanych na chwilę obecną koncertów będzie Dave Mahoney.

Informacja o koncertowej wersji seansu "Jokera" została ogłoszona zaledwie kilka dni po zdobyciu nagrody BAFTA przez kompozytorkę muzyki do filmu Phillipsa, Hildur Gu-nadóttir. Islandzka artystka ma już na koncie Złoty Glob za muzykę do "Jokera", co sprawia, że jest jedną z głównych kandydatek do Oscara w tej kategorii. Ceremonia rozdania nagród Akademii Filmowej już 9 lutego.

Jestem podekscytowana możliwością zobaczenia i usłyszenia "Jokera" w kinie z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Kiedy nagrywaliśmy muzykę do filmu, orkiestra wniosła do niej tyle głębi i szczegółowej uwagi, że zapierało nam dech w piersiach podczas sesji nagraniowych. To była wspaniała podróż. Jestem szczęśliwa, że przeżyję to raz jeszcze i że doświadczą tego również inni widzowie

 - powiedziała Gu-nadóttir.

Poprzedni rok należał do islandzkiej kompozytorki. Oprócz skomponowania muzyki do "Jokera", Gu-nadóttir była też autorką muzyki do serialu HBO "Czarnobyl", za którą została uhonorowana nagrodami Emmy i Grammy.