Prezes CPK ujawnia, kto może korzystać z portu: Jesteśmy bardzo atrakcyjnym rynkiem lotniczym

Linie lotnicze widzą, że rynek lotniczy w Polsce, jak również w Europie środkowo-wschodniej, rozwija się, porusza dwukrotnie szybciej niż rynki w Europie zachodniej. Jesteśmy bardzo atrakcyjnym rynkiem – mówi w rozmowie z serwisem FilaryBiznesu.pl Mikołaj Wild, prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego.

zdjęcie ilustracyjne
ThePixelman; pixabay.com / Creative Commons CC0

Wild wyjaśnia, dlaczego to właśnie kolej włączono do projektu CPK. Przekonuje, że kolej jest stosunkowo mało „inwazyjna”. Szlaki kolejowe zajmują fizycznie znacznie mniej miejsca niż budowane autostrady. Dodatkowo prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego zwraca uwagę, że kolej jest „zeroemisyjnym środkiem transportu, znakomicie się mieszczącym w ramach elektromobilności”.

Pytany o to, jak zamierza przekonywać międzynarodowe linie lotnicze, by zechciały korzystać z CPK Mikołaj Wild wyjaśnia, że rynek lotniczy w naszym kraju rozwija się bardzo prężnie.

Nie trzeba ich przekonywać, dlatego, że linie lotnicze widzą, że rynek lotniczy w Polsce, jak również w Europie środkowo-wschodniej, rozwija się, porusza dwukrotnie szybciej niż rynki w Europie zachodniej. Jesteśmy bardzo atrakcyjnym rynkiem. Międzynarodowe linie lotnicze chcą korzystać z naszych lotnisk. Chodzi jednak o coś innego. Czy chcemy być rynkiem, który zasila pasażerami huby położone w innych krajach, tak jak to było dotychczas, czy też chcemy zawalczyć o samodzielność transportową – o to toczy się gra. To, że nasz rynek ma potencjał wzrostu, że jest bardzo dobry – co do tego nikt nie ma wątpliwości.
- tłumaczy w rozmowie z serwisem FilaryBiznesu.pl prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Cały wywiad można przeczytać na łamach serwisu FilaryBiznesu.pl [TUTAJ]

 Źródło: niezalezna.pl, FilaryBiznesu.pl

 

#Centralny Port Komunikacjny #lotnisko #cpk

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo