Dla drużyny z Łodzi konfrontacja z najsłabszym grupowym rywalem miała jedynie prestiżowy charakter. Siatkarki trenera Błażeja Krzyształowicza podobnie, jak ich środowe rywalki już wcześniej straciły szansę na awans do ćwierćfinału i w dwóch ostatnich grupowych spotkaniach walczyły o honorowe pożegnanie z europejskimi rozgrywkami.

Budowlani zaczęli w rezerwowym zestawieniu, co początkowo wykorzystywały miejscowe i objęły prowadzenie 5:1. Po kolejnym ataku Nette Peit prowadziły już 15:10, ale łodziankom udało się odrobić straty po wejściu na boisko Anastasii Kraiduby, Julii Nowickiej i Agaty Babicz. Ostatnia z nich skończyła długą wymianę, po której mistrzynie Finlandii prowadziło już tylko 21:20. Długa partia rozstrzygnęła się na przewagi. Oba zespoły miały w górze kilka piłek setowych, którą w końcu blokiem na Annie Czakan wykorzystała Jaroslava Pencova.

W drugiej wicemistrzynie Polski znów musiały "gonić" wynik. Przegrywały 1:5 i 3:9. Powoli jednak zmniejszały dystans, a po ataku Kraiduby było 15:15. Łodzianki znów lepiej spisywały się w drugiej części seta. Dzięki trudnej zagrywce Pencovej objęły prowadzenie 22:18. Do setbola doprowadziła Kraiduba, a w następnej akcji miejscowe nie były w stanie odebrać serwisu Julii Twardowskiej.

Wyrównana była też trzecia i ostatnia - jak się okazało - odsłona meczu. Podopiecznym Krzyształowicza udało się w końcu odskoczyć na bezpieczną przewagę (18:14), a po ataku Kraiduby zrobiło się 23:17. Siatkarki z Salo obroniły jeszcze dwie piłki meczowe, a spotkanie zakończyło się po nieporozumieniu w szeregach fińskiej drużyny.

To było drugie zwycięstwo łodzianek nad zespołem z Finlandii. Na własnym terenie wygrały 3:1. W pozostałych grupowych meczach uległy dwukrotnie po 0:3 Fenerbahce Stambuł oraz raz w takich samych rozmiarach Eczacibasi Stambuł. Z tym ostatnim zespołem Budowlani zagrają na wyjeździe w ostatniej kolejce 18 lutego.

 

LP Salo - Grot Budowlani Łódź 0:3 (31:33, 21:25, 19:25).

LP Salo: Nette Peit, Nea Haatainen, Veda Mansikkaviita, Katarina Pilepic, Anu Ennnok, Anna Czakan – Eveliina Rautiainen (libero) - Arita Ternava, Lotta Piesanen, Inka Mehtola.

Grot Budowlani Łódź: Paulina Bałdyga, Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Jaroslava Pencova, Julia Twardowska, Gabriela Maciągowski – Karolina Garstka (libero) - Julia Nowicka, Anastasia Kraiduba, Agata Babicz, Małgorzata Śmieszek.