Manifestacja odbędzie się 8 lutego o godz. 12 pod gmachem Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha w Warszawie, pod hasłem "Obrońmy naszą suwerenność".

Na jej temat dziennikarka "Niezależnej" Lidia Lemaniak rozmawiała z wicemarszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim (Prawo i Sprawiedliwość).

- Jak wiadomo, manifestuje się zazwyczaj przeciwko czemuś, a ta manifestacja jest manifestacją poparcia dla reformy sądownictwa, więc to chyba inicjatywa warta uwagi

- zauważyła redaktorka.

Jest warta uwagi i przede wszystkim warta podziękowania. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować inicjatorom, pomysłodawcom i wszystkim tym, którzy przyjdą, bo my czujemy, my wiemy, że mamy wsparcie Polaków. Zaczepiają mnie ludzie na ulicy, mówią "trzymajcie się", "absolutnie nie wolno robić kroku do tyłu", "reforma jest potrzebna"

- powiedział Stanisław Karczewski.

- Jako parlamentarzysta już piątą kadencję w Senacie spotykam się z mieszkańcami, spotykam się z Polakami i czujemy to wsparcie. I to wsparcie, w postaci tej manifestacji, tego zgromadzenia jest dla nas bardzo istotne i ważne. Chciałbym za to wsparcie i za obecność wszystkich bardzo podziękować

- podkreślił.

Premiera całej rozmowy dzisiaj o godzinie 18:00 w "Rozmowie Niezależnej" na Niezależna TV.

Organizatorami wydarzenia są komitet „Suwerenni” oraz kluby „Gazety Polskiej”. Manifestację poprowadzi zasłużony działacz opozycji w czasach PRL, szef warszawskiego klubu „Gazety Polskiej” Adam Borowski. – Spodziewamy się, że udział w manifestacji weźmie ok. 10 tys. osób – powiedział w rozmowie z „Codzienną”. Swój udział w marszu zapowiedziało już wielu zasłużonych działaczy opozycji antykomunistycznej. Wśród nich są m.in.: Joanna Duda-Gwiazda, Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski i Ryszard Majdzik.

Komitetowi wsparcia udzielił także jeden z najlepszych polskich plakacistów Wojciech Korkuć. Przygotował on materiały graficzne, które będzie można wykorzystać podczas sobotniej manifestacji. Można je pobrać stąd.