Rotmistrz Pilecki jako... prekursor networkingu? Muzeum Auschwitz: To niemoralne nadużycie

Głośnym echem odbił się w sieci wpis Towarzystw Biznesowych SA, z którego możemy dowiedzieć się tego, że polski bohater, ochotnik do Auschwitz, zamordowany przez komunistów rotmistrz Witold Pilecki był... networkerem. "Rotmistrz Witold Pilecki uprawiał networking, nim było to modne" - czytamy na załączonej w poście grafice. - To niemoralne nadużycie i smutna instrumentalizacja historii - pisze na Twitterze Muzeum Auschwitz.

foto w tle: By Unknown - "Głos Ludu" March 1948, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2140404; Facebook.com/Towarzystwa Biznesowe SA (@TowarzystwaBiznesoweSA)

"Czy wiedzieliście, że rtm. Witold Pilecki był networkerem? W czasie pobytu w obozie koncentracyjnym Auschwitz umawiał tajne spotkania, rozmawiał, nawiązywał relacje, które bazowały na wspólnych wartościach"

- takie rzeczy można przeczytać we wpisie, który 28 stycznia na swoim Facebookowym profilu zamieściły Towarzystwa Biznesowe SA. 

Do wpisu dołączono grafikę przedstawiającą Rotmistrza i opatrzoną podpisem "Rotmistrz Witold Pilecki uprawiał networking nim było to modne". 

Sprawą wpisu zainteresował się wczoraj m.in. Patryk Bryliński, zajmujący się komunikacją online w PZPN.

Godzinę później, tuż po północy w środę, Towarzystwa Biznesowe zamieściły na Facebooku swoje stanowisko. Podtrzymują w nim zasadność zamieszczonego 28 stycznia wpisu, dodając, że w ostatnich godzinach zdążyli "być posądzeni o najdziwniejsze intencje, otrzymać groźby karalne etc.".

Dziś do wpisu odniosło się także Muzeum Auschwitz, uznając go za "niemoralne nadużycie i smutną instrumentalizację historii".

 

 Źródło: Twitter, niezalezna.pl

#Towarzystwa Biznesowe #muzeum auschwitz #Witold Pilecki #rtm. Witold Pilecki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo