Prezes PiS na kongresie poseł KO?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wstępnie zaplanował udział w kongresie organizowanym przez posłankę Koalicji Obywatelskiej Katarzynę Piekarską - podała "Rzeczpospolita". Kongres ma dotyczyć ochrony zwierząt.

Jarosław Kaczyński
By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22522540

Jak informuje „Rzeczpospolita” Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej organizuje Kongres Ochrony Zwierząt. W wydarzeniu, które ma się odbyć przed wakacjami ma wziąć udział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Posłanka KO jest przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, do którego od początku kadencji należy także prezes Prawa i Sprawiedliwości – przypomina „Rz”.

– Cieszę się z pozytywnego nastawienia prezesa, bo jego udział zwiększyłby zainteresowanie tematem kongresu. Liczę też na udział posłów ze wszystkich klubów

– przyznaje Piekarska.

Jak będzie rola Kaczyńskiego na kongresie? Organizatorka nie mówi jaka będzie rola prezesa PiS na kongresie. Podkreśla, że jest za wcześnie, by o tym mówić. Emocje studzi jednak wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Podał, że Jarosław Kaczyński wyraził "wstępne zainteresowanie koncepcją kongresu".

– Jednak nie można też ukrywać, że ochrona i dobrostan zwierząt leżą mu na sercu

– dodał.

 

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl

#Jarosław Kaczyński #kongres #KO #Katarzyna Piekarska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo