Choć jedziemy na jednym wózku…

  

Prawdę pisząc, naiwniak ze mnie pierwszej klasy. Myślałem bowiem, że fakt podpisania umowy na dostarczenie naszym lotnikom najlepszego samolotu świata F-35 w liczbie 32 w jakiś sposób zjednoczy na chwilę naszą klasę polityczną i posypią się ze wszystkich stron słowa zadowolenia, że wreszcie szybko i sprawnie przeprowadzono transakcję, która w znaczący sposób wzmocni nasze możliwości obronne.

Jakże byłem naiwny właśnie! Już posypały się słowa oburzenia, szczególnie ze strony prominentnych polityków Koalicji Obywatelskiej: że niedobrze, że zły kontrakt, że bez przetargu. Nawet tak priorytetowa rzecz, jak wzmocnienie polskiej armii prowadzące, mówiąc obrazowo, do tego, aby w przyszłym konflikcie mniej Polaków zginęło podczas nieprzyjacielskiego ataku, aby ktoś trzy razy się zastanowił, zanim wleci w naszą przestrzeń powietrzną, nie przyniosło tutaj jedności. A wydawać się mogło, że wszyscy Polacy jadą na tym samym wózku. Ale może pan Tomasz Siemoniak i jego koledzy mają nadzieję, że ich to jednak z pewnych względów Władimir Putin oszczędzi?
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts