Niezwykłe spotkanie z niezwykłym człowiekiem. Ks. Marek Chrzanowski prezentuje nową książkę

Ks. dr Marek Chrzanowski to rekolekcjonista i duszpasterz odpowiedzialny za Instytut Życia Konsekrowanego dla dziewcząt i kobiet. Jest również autorem opowiadań, poezji i powieści, a niedawno zasłynął książką „Przeżyć by być”, w której opisuje swoją zwycięską walkę z chorobą nowotworową. Teraz ksiądz Chrzanowski powrócił z nową książką, tym razem o... miłości. To wspaniała i wartościowa lektura - nie tylko z okazji zbliżającego się dnia św. Walentego!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Bernardinum

W ciągu ostatnich tygodni miałem powracający sen. Niezbyt nachalny, ale przyjemny nawet. Rzadko miewam jakiekolwiek sny, więc przy nim się zatrzymałem. On i ona. Zawsze w pięknej scenerii. Często w pociągu. Przeważnie towarzyszyła im cisza. Ale bywało, że rozmawiali.

Ale tak jakoś nie na nasze czasy. Przyjrzałem się uważnie kadrom tego snu. I raptem, w napływie twórczego porywu, postanowiłem, że ten powracający do mnie sen spróbuję opisać. 

Trochę to trwało zanim z moich porozrzucanych snów wyjawił się trzon owej historii, którą w sobie tylko znany sposób przedstawiłem. Zdaję sobie sprawę, że są oni trochę „nie z tego świata”, ale przecież każda miłość nie jest z tego świata, bo ma źródło w Bogu. Każda miłość…

 Mieszkają w bliżej nieokreślonym mieście. Kto wie, może gdzieś blisko Ciebie? Jak każdy z nas borykają się z problemami małymi, większymi i takimi, od których głowa może zaboleć. Ale mają Boga, którego odkrywają. Każdy po swojemu, na swojej drodze. Aż w końcu Bóg pragnie i ich spotkania.

- pisze w swojej najnowszej książce ks. Marek Chrzanowski.

Spotkanie z Autorem połączone z premierą książki pt. "Śniła mi się miłość" (Wydawnictwo Bernardinum) odbędzie się w najbliższy czwartek 06 lutego o godz. 19.00 w Domu Pielgrzyma „Amicus”, przy parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (ul. Hozjusza2, Warszawa). Fragmenty premierowej powieści przeczytają znani aktorzy. Zapraszamy!


Ks. dr Marek Chrzanowski FDP – rekolekcjonista, duszpasterz, odpowiedzialny za Instytut Życia Konsekrowanego dla dziewcząt i kobiet. Autor zbiorów opowiadań, medytacji, 10 tomików poezji i 2 powieści oraz książki pt. „Przeżyć by być”. W Polskim Radiu prowadził autorską audycję „Idę do Ciebie z miłością”.  

 

 

 


Źródło: mat.pras., niezalezna.pl

#Warszawa #Żoliborz #spotkanie #książka #premiera #„Przeżyć by być” #Marek Chrzanowski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo