Iran. Kara śmierci dla podejrzanego o szpiegostwo

W Iranie skazano na śmierć mężczyznę za szpiegostwo dla amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) i próbę przekazania informacji o programie jądrowym Teheranu - poinformował rzecznik irańskiego wymiaru sprawiedliwości Golamhosejn Esmajli.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- Amir Rahimpur, który był szpiegiem CIA, dostał duże pieniądze i próbował przedstawić część irańskiego programu nuklearnego służbom amerykańskim. Został osądzony i skazany na śmierć, a ostatnio Sąd Najwyższy podtrzymał jego wyrok i zobaczycie, że wkrótce zostanie on wykonany

 - powiedział Esmajli, cytowany przez irańska agencję Fars.

Ponadto dwie osoby pracujące dla organizacji charytatywnej zostały skazane na kary więzienia na podstawie podobnych zarzutów.

- Dwóch szpiegów CIA (...), którzy działali pod przykrywką organizacji i fundacji charytatywnej, zostało zidentyfikowanych, osądzonych i skazanych na 15 lat: dziesięć lat więzienia za szpiegostwo i pięć lat więzienia za działanie przeciwko bezpieczeństwu narodowemu każdy

 - oświadczył Esmajli. Nazwisk tych dwóch pozostałych osób nie ujawnił.

W Iranie najwyższy wymiar kary orzekany jest m.in. przy zabójstwach, gwałtach, rabunkach z użyciem broni i poważnych przestępstw narkotykowych, a w niektórych przypadkach także za szpiegostwo wojskowe. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#szpiegostwo #Iran #kara śmierci

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo