Awaryjne lądowanie samolotu Air Canada

Zdjęcie ilustracyjne, Airbus A330-343X - Air Canada (C-GFAF).JPG / By Eluveitie - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11569384

  

Samolot Air Canada z 131 pasażerami na pokładzie przygotowuje się do awaryjnego lądowania na madryckim lotnisku Barajas. Maszyna, która ze stolicy Hiszpanii udawała się do Toronto, ma awarię jednego z silników oraz podwozia.

Według hiszpańskiej telewizji TVE uszkodzenie nastąpiło podczas startu samolotu, krótko po 14:30. Jeden z dwóch silników maszyny miał ulec awarii wskutek uderzenia w niego części pękniętej opony koła samolotu.

Pilot, z którym nawiązał kontakt dziennik “El Mundo”, wyjaśnił, że krótko po starcie zdał sobie sprawę z awarii i rozpoczął przygotowania samolotu do awaryjnego lądowania na lotnisku Barajas.

Samolotowi, który przemieszcza się na małej wysokości nad południowo-wschodnią aglomeracją Madrytu, opróżniając zbiornik z paliwem, towarzyszy myśliwiec hiszpańskich sił powietrznych.

Z informacji TVE wynika, że lądowanie samolotu Air Canada powinno nastąpić po 20:00. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Dyrektor szpitala w Łomży zakażony koronawirusem

/ pixabay.com/geralt

  

Pełniący obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży (Podlaskie) Jacek Roleder potwierdził dzisiaj, że ma pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Przebywa w kwarantannie domowej i w ten sposób stara się zarządzać placówką.

Łomżyński szpital jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym do walki z koronawirusem w Podlaskiem.

- Faktycznie, stwierdzono u mnie wczoraj (poniedziałek) wynik dodatni w badaniu na koronawirusa. Pewnie będzie mi trochę trudniej zarządzać, natomiast będę zarządzać szpitalem w sposób zdalny

 - powiedział PAP Jacek Roleder. Poinformował, że przebywa w kwarantannie domowej.

- Muszę zaczekać, aż będzie można zrobić - po siedmiu dniach chyba - kolejny wymaz i sprawdzić stan zdrowia

 - dodał Roleder.

- Niestety, źródło zakażenia mojej osoby na pewno jest w szpitalu, więc musimy znaleźć to źródło i je ograniczyć

 - mówi Roleder.

Poinformował przy tym, że w związku z tą sytuacją pobrano także materiał do testów od czternastu pracowników, w większości z administracji szpitala, z którymi miał najczęstszy i największy kontakt czy dłużej nim rozmawiali. Dodał, że część z tych pracowników jest już odizolowana, część osób czeka jeszcze na wyniki testów, być może będą one gotowe we wtorek po południu.

- Stopniowo będziemy - w porozumieniu z sanepidem i wewnętrznymi naszymi służbami - badać po kolei pozostałą załogę

 - dodał Roleder. Zaznaczył, że szpital będzie funkcjonował, nie mówił na razie o konieczności wprowadzania ograniczeń.

Do poniedziałku (danych z wtorku jeszcze nie ma) w województwie podlaskim potwierdzono 109 przypadków zakażenia koronawirusem; pierwszy - 17 marca. Jedna osoba zmarła, pięć wyzdrowiało. 25 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest hospitalizowanych, 5458 przebywa w kwarantannie, zaś 243 - pod nadzorem epidemiologicznym.

Szpital wojewódzki w Łomży jest obecnie jednoimiennym szpitalem zakaźnym; trafiają do niego osoby chore i podejrzeniem zakażenia nie tylko z województwa podlaskiego, ale i mazowieckiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts