„Trzaskowski nie bądź Szyszko” - posłanka manifestuje przeciw wycince drzew. Internauci oburzeni

Dziś w Warszawie grupa aktywistów protestowała przeciw wycince 500 drzew przy Wiśle. Miasto zaplanowało tam budowę zapór przeciwpowodziowych. Tymczasem poseł Lewicy Hanna Gill-Piątek pochwaliła się hasłem na jednym z banerów: „Trzaskowski nie bądź Szyszko”. „Śp. Jana Szyszko, zostawcie w spokoju! Nie wypada szydzić!!!” - grzmią internauci.

Twitter/@HannaGillPiatek

W poniedziałek przy Wybrzeżu Helskim zebrała się grupa aktywistów z organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, a także mieszkańców Pragi Północ. Zaapelowali do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego i radnych Warszawy, aby wstrzymać wycinkę na terenie, który - co podkreślali - należy do obszaru Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły.

Na manifestacji znalazła się m.in. polityk Lewicy Hanna Gill-Piątek. Opublikowała w sieci zdjęcie jednego z bannerów, z jakimi protestują aktywiści.

Łatwiej i szybciej jest zignorować przyrodę, a 500 drzew do wycinki się nie sprzeciwi, za to my możemy

- czytamy we wpisie na Twitterze.

Internauci natychmiast wytknęli skandaliczną postawę poseł Lewicy. Wskazują, że z uwagi na niedawną śmierć byłego ministra środowiska prof. Jana Szyszko, nie powinno się szargać jego pamięci.

Jan Szyszko urodził się w 1944 r. w Starej Miłosnej. Był nauczycielem akademickim, profesorem nauk leśnych, autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologicznych. Zasiadał w Sejmie od czterech kadencji.

Jego kariera polityczna rozpoczęła się pod koniec lat 80., kiedy działał m.in. w samorządzie podwarszawskiej gminy Wesoła. Od początku lat 90. był działaczem Porozumienia Centrum. Do PiS wstąpił w 2001 r.

W latach 1997–1999 był ministrem ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005–2007 ministrem środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, w latach 2015–2018 pełnił ten sam urząd w gabinetach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego.
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Hanna Gill-Piątek #lewica #Jan Szyszko #wycinka drzew

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo