Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent podpisał ustawę o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze • • •

Ten film chwyta za serce. Dla nich koronawirus jest prawdziwym dramatem

Do sieci trafił wzruszający film, pokazujący ludzki dramat, jaki wywołany został przez koronawirus. Ciężko chorzy starsi ludzie trzymają się za ręce na szpitalnych łóżkach.

Zdjęcie ilustracyjne
screen z twitter.com

Na filmie widzimy dwie starsze osoby, leżące na szpitalnych łóżkach obok siebie. Trzymają się za ręce. Według opisu filmu to osoby chore na koronawirusa. "Być może to ostatni raz, kiedy się spotykają" - czytamy. Koronawirus to nie tylko śmiercionośna choroba, ale także mnóstwo mniejszych i większych ludzkich dramatów.

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem wzrosła w Chinach kontynentalnych do 17205. Dodatkowo w Hongkongu zanotowano 14 przypadków zakażeń, w Makau - siedem. W Chinach kontynentalnych z powodu epidemii zmarło 361 osób.

Przypadki zakażeń wykryto także w innych krajach, większość z nich w Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej: 20 w Japonii, 19 w Tajlandii, 18 w Singapurze, 15 w Korei Południowej, 10 na Tajwanie, osiem w Malezji, tyle samo w Wietnamie, dwa na Filipinach i jeden w Kambodży. Z powodu epidemii jedna osoba zmarła na Filipinach - to pierwszy taki przypadek poza Chinami.

Wykryto także zakażenia u 11 osób w USA, 10 w Niemczech, siedmiu w Australii, sześciu we Francji, pięciu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czterech w Kanadzie, trzech w Indiach. Po dwa przypadki zakażeń wykryto w Rosji, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii, a po jednym - w Nepalu, Szwecji, Hiszpanii, Finlandii i na Sri Lance. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter.com

#koronawirus #Chiny

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo