Zaplanowany na 1 sierpnia koncert Madonny na Stadionie Narodowym wzbudza spore kontrowersje. W ramach akcji protestacyjnej internauci wysyłają już do organizatorów listy, w których domagają się odwołania imprezy.

Oburzenie protestujących wzbudza fakt, że koncert Madonny ma się odbyć 1 sierpnia, czyli w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Spore kontrowersje wzbudził także poprzedni koncert Madonny w Warszawie, który odbywał się w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wówczas swój sprzeciw wobec koncertu wyraziło 25 000 Polaków.

Inicjatorzy akcji protestacyjnej tłumaczą, że nie zgadzają się na występ kontrowersyjnej piosenkarki na wybudowanym za publiczne pieniądze Stadionie Narodowym. Ponadto sprzeciwiają się promocji „artystki”, która szydzi z wartości, otwarcie promuje homoseksualizm i wiesza się na krzyżu, byle tylko zwrócić na siebie uwagę.

- 1 sierpnia to polskie święto narodowe. Oddajmy hołd żyjącym i poległym Powstańcom, którzy ofiarnie walczyli za Ojczyznę. Nie pozwólmy zbezcześcić naszych świętości! Ten protest to nasz moralny obowiązek! - czytamy w liście protestacyjnym.

Na stronie www.protestuj.pl trwa akcja, w ramach której wszyscy oburzeni planowanym na 1 sierpnia koncertem mogą wyrazić swój sprzeciw poprzez przesłanie listu protestacyjnego do Prezydent Miasta Warszawy (sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl), organizatorów koncertu (info@livenation.pl) oraz właściciela Stadionu Narodowego (biuro@ncs2012.pl).

Poniżej publikujemy treść listu protestacyjnego:

Stanowczo protestuję przeciwko organizacji w Warszawie na Stadionie Narodowym w dniu 1 sierpnia 2012 roku koncertu piosenkarki Louise Ciccone, zwącej się „Madonną”.

W chwili, gdy cała stolica obchodzić będzie rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Madonna po raz kolejny chce zakpić z Polaków.

Przypominam, że w roku 2009 koncert tej skandalizującej „artystki”  został zorganizowany 15 sierpnia, w dzień Cudu nad Wisłą, a zarazem w największe święto maryjne, firmowany dodatkowo bluźnierczym hasłem: „W tym kraju nie ma miejsca na dwie królowe”. W tym roku jej koncert ma się odbyć dokładnie w Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

Twórczość „Madonny” w różnych formach atakuje wiarę katolicką. Podczas koncertów obraża ona Jezusa Chrystusa, podpalając krzyże i zakładając koronę cierniową. Ponadto propaguje homoseksualizm, lubieżnie całując się z innymi kobietami, a także promuje pornografię, wykonując obrzydliwe gesty i pozy.

1 sierpnia to polskie święto narodowe. Oddajmy hołd żyjącym i poległym Powstańcom, którzy ofiarnie walczyli za Ojczyznę. Nie pozwólmy zbezcześcić naszych świętości! Ten protest to nasz moralny obowiązek!