Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Cristiano Ronaldo dwukrotnie ukarał Drągowskiego. Pojedynek polskich bramkarzy dla Szczęsnego

Portugalski piłkarz Juventusu Turyn Cristiano Ronaldo dwukrotnie pokonał z rzutu karnego bramkarza Fiorentiny Bartłomieja Drągowskiego, a "Stara Dama" wygrała u siebie 3:0 w 22. kolejce włoskiej Serie A. W bramce gospodarzy wystąpił Wojciech Szczęsny.

twitter.com/juventusfc

Ronaldo wykorzystał pierwszą "jedenastkę" w 40. minucie po tym, jak jeden z obrońców gości zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Drągowski rzucił się w dobrą stronę, ale strzał Portugalczyka był zbyt precyzyjny i poza zasięgiem polskiego bramkarza.

Cristiano Ronaldo zdobył gola w dziewiątym kolejnym ligowym meczu Juventusu. Dla Starej Damy zdobył już 50 bramek w 70 występach.

Drugi raz gwiazdor "Starej Damy" trafił z karnego w 80. minucie, ponownie uderzając precyzyjnie przy tym samym słupku. Polak wybrał tym razem drugą stronę bramki. Wynik ustalił w doliczonym czasie Holender Matthijs de Ligt.

To już dziewiąty z rzędu ligowy mecz Juventusu, w którym Ronaldo wpisał się na listę strzelców. Ostatnim piłkarzem tego klubu, który mógł pochwalić się taką serią, był Francuz David Trezeguet w 2005 roku.

Portugalczyk ma 19 trafień w tym sezonie i jest drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Serie A. Prowadzi Ciro Immobile z Lazio Rzym z 23 golami.

Prowadzący w tabeli Juventus ma 54 punkty i o sześć wyprzedza wicelidera Inter Mediolan, który jeszcze w tej kolejce nie grał. Wieczorem zmierzy się na wyjeździe w niedzielę. Trzecie Lazio ma 46 "oczek", ale rozegrało o dwa spotkania mniej od turyńczyków. Fiorentina jest na 14. pozycji.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Fiorentina #Juventus Turyn #Serie A #Wojciech Szczęsny #Bartłomiej Drągowski #Cristiano Ronaldo