"KA$TA? BASTA!" Pobierz komplet grafik autorstwa Wojciecha Korkucia

/ Wojciech Korkuć

  

Już 8 lutego "Suwerenni" organizują demonstrację w obronie reformy sądownictwa, pod hasłem "Obrońmy naszą suwerenność". Nietypowego wsparcia udzielił organizatorom Wojciech Korkuć, ceniony grafik i jeden z najwybitniejszych polskich plakacistów, który przygotował zestaw

8 lutego o godzinie 12.00 pod gmachem Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha w Warszawie odbędzie się manifestacja w obronie reformy sądownictwa. Jej organizatorami są Kluby "Gazety Polskiej" oraz komitet "Suwerenni", na którego czele stanął były opozycjonista Adam Borowski. Poparcie dla "Suwerennych" udzieliło już wielu zasłużonych działaczy opozycji antykomunistycznej oraz przedstawicieli świata kultury i nauki.

- Komitet tworzą i popierają ludzie, którzy pragną sprawiedliwego wymiaru sprawiedliwości. Chcą dokończenia reformy, którą próbuje zablokować opozycja - powiedział w rozmowie z naszym portalem Borowski.

Wsparcia inicjatywie udzielił Wojciech Korkuć, popierający komitet "Suwerenni" i konieczność reformy sądownictwa w Polsce. Znany i ceniony grafik, autor wielu plakatów, przygotował materiały graficzne, które będzie można wykorzystać podczas sobotniej manifestacji.

 

Poniżej zamieszczamy transparenty oraz plakaty autorstwa Wojciecha Korkucia - zachęcamy do pobierania i udostępniania.  Są one dostępne również na specjalnie przygotowanej stronie w naszym serwisie - niezalezna.pl/suwerenni

Przypominamy - "Obrońmy naszą suwerenność" - demonstracja w obronie reformy sądownictwa - w sobotę, godz. 12.00 pod gmachem Trybunału Konstytucyjnego na al. Szucha w Warszawie.

Materiały do pobrania w PDF:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Co z krajową kwarantanną w Belgii?

/ pixabay.com

  

- Belgijska Rada Bezpieczeństwa Narodowego zbierze się w środę po Wielkanocy, by zdecydować, co dalej z ograniczeniami ws. zamknięcia szkół, sklepów i wychodzenia z domów - poinformował minister-prezydent Regionu Flamandzkiego (premier Flandrii) Jan Jambon.

Na razie restrykcje obowiązują do 19 kwietnia. Według dziennika "Le Soir" możliwe, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego, w skład której wchodzą premier Belgii, ministrowie-prezydenci regionów federalnych, szefowie odpowiednich resortów oraz eksperci, podejmie również decyzję co wydarzeń w ciągu lata, takich jak festiwale muzyczne.

Według Jambona, który zabrał głos w parlamencie flamandzkim, możliwa decyzja może dotyczyć wydarzeń planowanych do końca lipca, a nie do końca wakacji szkolnych.

Wcześniej w tym tygodniu minister spraw wewnętrznych Pieter De Crem sugerował, że duże letnie wydarzenia prawdopodobnie będą musiały zostać odwołane.

W przyszłym tygodniu władze mają również zająć się możliwym przedłużeniem ograniczeń w wychodzeniu z domów aż do 3 maja. Data ta pojawiła się już wcześniej jako możliwy okres przedłużenia obecnie obwiązującej kwarantanny. Według ocen ekspertów, którzy zajmują się doradzeniem władzom, data 19 kwietnia jest zbyt wczesna, by łagodzić obostrzenia.

Dane dotyczące nowych zakażeń w Belgii utrzymują się na stałym poziomie (z niewielkimi odchyleniami) od ubiegłego tygodnia. W kraju odnotowuje się codziennie ponad tysiąc przypadków koronawirusa. W sumie od początku epidemii infekcję potwierdzono u prawie 25 tys. osób. Od początku kryzysu z powodu koronawirusa odnotowano 2523 zgony, tylko dzisiaj - 283.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts