Pierwsza w tym roku przysięga terytorialsów

/ twitter.com/terytorialsi

  

Stu nowych terytorialsów złożyło w niedzielę w Morągu przysięgę wojskową. Kolejnych 13 osób odebrało patenty podoficerskie. To pierwsza w 2020 r. przysięga terytorialsów w woj. warmińsko-mazurskim.

Wśród nowych terytorialsów znaczną grupę stanowią uczniowie, którzy niezbędne szkolenie przeszli w czasie kończących się właśnie w regionie ferii szkolnych. Z uczniami kurs terytorialsów odbywali też m.in. nauczyciele, pedagodzy i rolnicy. Wśród dorosłych, którzy w niedzielę składali przysięgę, wielu zapisało się do terytorialsów z namowy bliskich i znajomych.

Nowi terytorialsi pochodzą z całego województwa, wszyscy szkolili się w Morągu. Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służbę pełni ponad 22 tys. żołnierzy. Ponad 2 tys. żołnierzy to terytorialsi z Warmii i Mazur

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Premier Włoch: "Unii Europejskiej grozi realny upadek"

Giuseppe Conte / Dipartimento Protezione Civile from Italia / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)

  

Premier Włoch Giuseppe Conte ostrzegł w czwartek, że Unii Europejskiej grozi realny upadek, jeśli nie otrzyma nowych bodźców na rzecz jej ożywienia. O pilne opracowanie programu pomocy finansowej UE w związku z epidemią zaapelował szef MSZ Luigi Di Maio.

W wywiadzie dla BBC szef włoskiego rządu powiedział: "Jeśli nie będzie możliwości wszczepienia nowych życiodajnych soków w projekt europejski, ryzyko upadku stanie się realne".

Rząd Contego ostro krytykuje w tych dniach brak porozumienia w krajach strefy euro w sprawie pakietu pomocy, także dla Włoch, w związku z kryzysem gospodarczym, do jakiego doszło w wyniku pandemii koronawirusa.

Irytację z powodu przedłużających się rozmów wyraził w wypowiedzi dla telewizji RAI szef dyplomacji Di Maio.

Nie chcemy, aby inne państwa płaciły nasze długi. Włochy zawsze je spłacały. Chcemy stworzyć warunki rynkowe po to, aby można było wydać wszystkie pieniądze, jakie są potrzebne na infrastrukturę, a więc na pracę, innowacje technologiczne

- oświadczył minister.

Odnosząc się do rozmów w UE stwierdził:

Decyduje się o tym, czy Włochy mogą wydać wszystkie pieniądze, jakie są potrzebne, by pomóc ludziom młodym i nie tylko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts