Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Derby Madrytu dla Realu. Królewscy ograli Atletico i liderują w La Liga

Piłkarze Realu Madryt po derbowym zwycięstwie nad Atletico 1:0 w 22. kolejce umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli hiszpańskiej La Liga. Barcelona ma teraz sześć punktów straty i nawet jeśli wygra w niedzielę z Levante pozostanie na drugim miejscu.

twitter.com/LaLiga

Zwycięskiego gola dla Realu strzelił w 56. minucie Karim Benzema. "Królewscy" w tym roku jeszcze nie przegrali, a w lidze wygrali cztery kolejne spotkania. Z kolei Atletico znajduje się już od pewnego czasu w dużym kryzysie. Największym od czasów, kiedy trenerem jest Diego Simeone. W lidze nie wygrali od 4 stycznia, zajmują piąte miejsce w tabeli, ale jeśli źle się ułożą inne wyniki, mogą spaść nawet na trzynaste. Kibice mają pretensje także o Puchar Króla. Atletico odpadło z trzecioligowym Cultural Leonesa.

Sobotni mecz w Madrycie rozpoczął się od minuty ciszy na cześć tragicznie zmarłego w katastrofie helikoptera legendarnego koszykarza Kobego Bryanta.

Real Madryt wygrał derbowe starcie z Atletico. Skrót spotkania do obejrzenia w YouTube