Dawid Kubacki znów na podium! Polak trzeci w konkursie skoków w Sapporo

Dawid Kubacki po raz dziesiąty z rzędu stanął na podium Pucharu Świata. Polak zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Loteryjne zawody wygrał niespodziewanie Yukiya Sato. Drugie miejsce dla Stefana Krafta.

facebook.com/dawid.kubacki.official

Ryoyu Kobayashi dość zdecydowanie prowadził po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo, ale różnice punktowe pomiędzy kolejnymi Stefanem Kraftem, Dawidem Kubackim, Karlem Geigerem i Piotrem Żyłą nie były duże.

Dopiero 21. miejsce na półmetku zawodów zajmował natomiast Kamil Stoch. Rekordzista Okurayamy w drugiej serii wyglądał na mocno zrezygnowanego. Skok Polakowi zupełnie nie wyszedł. Zaledwie 115,5 m i lądowanie bez telemarku, a przecież trzykrotny mistrz olimpijski przed tygodniem triumfował w Zakopanem, a w treningach w Japonii również prezentował się bardzo dobrze...

Kiedy w Sapporo powiało skoczkom pod narty można było polecieć naprawdę daleko. Skorzystał z tego Yukiya Sato - 138,5 m i prowadzenie w konkursie. Po Japończyku ruszył Piotr Żyła. Piąty po pierwszej serii skoczek zepsuł jednak swoją drugą próbę - tylko 123,5 m i marzenia o podium Piotrek musiał odłożyć na później.

Niemiec Karl Geiger lądował jeszcze bliżej 116,5 m i lider Pucharu Świata dużo stracił do najlepszych. Dawid Kubacki 126 metrów. Drugie miejsce i oczekiwanie czy Polak znów - po raz dziesiąty z rzędu - stanie na podium. Stefan Kraft wyprzedził Polaka chociaż też nie zachwycił odległością - 125 m i był za Sato. Ryoyu Kobayashi, który prowadził po pierwszej serii skoczył zaledwie 110 m i spadł aż na 16. miejsce!

Loteria w Sapporo. Wygrywa Sato, Kraft drugi, Kubacki trzeci!

Oznaczało to, że po dramatycznej końcówce Dawid Kubacki znów stanie na podium zawodów Pucharu Świata! Niespodziewanie wygrywa Yukiya Sato. Drugie miejsce dla Stefana Krafta, który został też nowym liderem wyścigu o Kryształową Kulę. Piotr Żyła na dziewiątym miejscu.

Dawid Kubacki po raz dziesiąty z rzędu na podium. Oby ta seria trwała jak najdłużej!

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Puchar Świata w skokach #Sapporo #skoki narciarskie #Ryoyu Kobayashi #Kamil Stoch #Piotr Żyła #Dawid Kubacki

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo