Manila drugim najbardziej zakorkowanym miastem świata

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/0532-2008/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Filipińskie media komentują międzynarodowy ranking sytuujący stolicę tego kraju na drugim miejscu wśród najbardziej zakorkowanych miast świata. Według rządu rozwiązaniem problemów związanych z przeciążeniem ruchu ulicznego ma być rozbudowa autostrad.

Pasażerowie komunikacji miejskiej w 11-milionowej aglomeracji Manili stracili w ubiegłym roku w korkach przeciętnie 10 dni i 17 godzin – wynika z międzynarodowego raportu TomTom Traffic Index przygotowanego przez holenderską firmę TomTom.

Według rankingu Manila jest drugim najbardziej zakorkowanym miastem na świecie po indyjskim Bengalurze. W ubiegłym roku Azjatycki Bank Rozwoju uznał stolicę Filipin za najbardziej zakorkowane miasto regionu, jako przyczyny tego faktu podając zły stan transportu publicznego i trudności administracyjne.

Autorzy rankingu wskazują, że choć zatory drogowe mogą być wskaźnikiem rozwoju gospodarczego, to jednak mogą też „kosztować gospodarkę miliardy”. Wiceprezes firmy TomTom, Ralf-Peter Schafer, powiedział, że zestawienie ma za zadanie podkreślić potrzebę użycia wszystkich dostępnych środków analizy ruchu ulicznego przy podejmowaniu najważniejszych decyzji infrastrukturalnych.

Filipińska prasa podkreśla tymczasem, że administracja prezydenta Rodrigo Duterte prowadzi publiczne inwestycje w drogi na ogromną skalę. W założeniu ma to m.in. złagodzić problem tłoku na jezdniach.

Dziennik „Philippine Daily Inquirer” powołuje się na ministra odpowiedzialnego za autostrady i roboty publiczne Marka Villara, który twierdzi, że ruch na głównej stołecznej drodze ekspresowej znanej jako EDSA (Epifanio de los Santos Avenue), może zostać zmniejszony z 400 tys. do 130 tys. pojazdów dziennie, kiedy tylko skończy się budowa najważniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych. Są wśród nich ponad 5,5-kilometrowy wiadukt łączący już istniejące cztero- i ośmiopasmowe trasy ekspresowe na północy aglomeracji oraz kolejny odcinek autostrady Skyway w jej południowej części. Obie inwestycje mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Najwyższe lokaty w zestawieniu TomTom Traffic Index zajmują te miasta, w których faktyczny czas potrzebny na przejechanie danego odcinka jest o co najmniej połowę dłuższy niż byłby bez korków. Wśród pierwszych piętnastu metropolii okupujących czołówkę aż osiem to miasta w Indiach, Turcji oraz Indonezji. Wśród najgorzej zarządzających ruchem pojazdów miast są też Bogota, Moskwa, Lima, Mexico City, Bukareszt, Kijów i brazylijskie Recife.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Przymrozki w 11 województwach

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Arcaion

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami dla 11 województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego.

Przymrozki wystąpią też na południu woj. zachodnio-pomorskiego i na południu woj. dolnośląskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza ono, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts