Polacy walczą o podium w Sapporo. Dawid Kubacki trzeci po pierwszej serii, Piotr Żyła piąty

Ryoyu Kobayashi prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Dawid Kubacki na półmetku zawodów jest trzeci, Piotr Żyła - piąty. W drugiej serii wystąpi także Kamil Stoch.

facebook.com/dawid.kubacki.official/

Świetnie w pierwszej serii na Okurayamie wykorzystał wiatr pod narty Piotr Żyła. Polak długo szybował nad zeskokiem by wylądować za zieloną linią. 132,5 m zapewniło mu prowadzenie w konkursie, a kolejni skoczkowie nie byli w stanie go wyprzedzić. Nie dokonał tego rekordzista skoczni - Kamilowi Stochowi zmierzono 130 m, ale trzykrotny mistrz olimpijski miał odjęte aż 24,2 pkt za wiatr i w efekcie zajął miejsce w trzeciej dziesiątce.

Piotra wyprzedził dopiero będący w rewelacyjnej formie Dawid Kubacki. 136 metrów i znakomite noty za styl dla zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni. Liderujących Polaków pogodził Ryoyu Kobayashi, który osiągnął aż 141,5 m. Fantastycznie skoczył również Stefan Kraft - 138 m. Lider Pucharu Świata Karl Geiger zaprezentował się trochę gorzej - 132 m i czwarta lokata na półmetku zawodów.

Dawid Kubacki trzeci, Piotr Żyła na piątym miejscu po pierwszej serii w Sapporo. Prowadzi Ryoyu Kobayashi.

Słabo w pierwszej serii zaprezentowali się Klemens Murańka (98,5 m), Andrzej Stękała (98 m) oraz Aleksander Zniszczoł (109 m). Cała trójka pożegnała się z konkursem przed serią finałową. Dla porównania debiutujący w Pucharze Świata Austriak Marco Woergoetter skoczył 128,5 m i pewnie zakwalifikował się do do drugiej serii.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Dawid Kubacki #Kamil Stoch #Piotr Żyła #Sapporo #skoki narciarskie #Puchar Świata w skokach

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo