Kontrola pojazdu bez świateł z niespodziewanym finiszem: kierowca pijany, poszukiwany i bez uprawnień

Policjanci z Nysy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda, który zapomniał o włączeniu świateł. Okazało się, że mężczyzna jest pijany, nie ma prawa jazdy i jest poszukiwany listem gończym.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Policjanci "drogówki" z komendy powiatowej w Nysie prowadzili kontrolę samochodów jadących jedną z dróg powiatowych. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił osobowy ford, którego kierowca zapomniał włączyć światła drogowe.

Po zatrzymaniu się auta policjanci zauważyli, że kierujący nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jego zachowanie wskazywało na stan upojenia alkoholem. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły wyniki badań alkomatem, który wykazał blisko 3 promile w wydychanym powietrzu.

Na dodatek okazało się, że 35-letni mieszkaniec gminy Nysa nie ma prawa jazdy, które zabrano mu za jazdę pod wpływem alkoholu i jest poszukiwany listem gończym w związku z zasądzoną wcześniej karą pozbawienia wolności.

Mężczyznę przewieziono do zakładu karnego. Oprócz zasądzonej wcześniej kary, za przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu dodatkowa kara pięciu lat pozbawienia wolności.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#jazda bez uprawnień #list gończy #pijany kierowca #poszukiwany #pijany #Nysa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo