Hymn totalnej opozycji

  

Pieśń „Maréchal, nous voilà!” (Marszałku, oto jesteśmy!) śpiewano na cześć marszałka Pétaina i był to hymn Francji Vichy. Jakoś dziwnie pasuje on jednak do obecnej sytuacji i rozdętego ego trochę innego marszałka.

Tomasz Grodzki, marszałek Senatu, dzięki swojej „niezależnej” międzynarodowej aktywności zasłużył już przecież na jakiś hymn. Można mu więc zadedykować francuską pieśń: „Marszałku, oto jesteśmy!/ Przed tobą, wybawicielem Francji (Polski?)/ przysięgamy służyć i podążać za tobą/ Marszałku, nadchodzimy!/Dałeś nam ponownie nadzieję/ Ojczyzna się odrodzi...”. Czy takie słowa nie nadają się na hymn totalnej opozycji? Przecież to kwintesencja postaw totalnej opozycji wobec Tomasza Grodzkiego. Jest jednak i różnica. Chociaż marszałkowi Pétainowi zarzucano różne rzeczy, uznano go za kolaboranta, to jednak nigdy nie posądzano go o korupcję.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts