Szach-mat prof. Terleckiego

  

Parę dni temu przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości prof. Ryszard Terlecki napisał na Twitterze: „Poziom opozycyjnych banałów, które wygłasza Kidawa-Błońska jest tak żenujący, a liczba popełnianych błędów tak duża, że w najbliższych tygodniach jest prawdopodobna zmiana kandydata Platformy na prezydenta”.

Ten wpis wywołał zapewne wściekłość w szeregach Platformy Obywatelskiej, ponieważ po ostatnich wyborach na przewodniczącego partii wielu z jej działaczy nerwowo zaczęło szukać w swoich plecakach buławy marszałkowskiej, mając nadzieję, że spełnią się ich skryte marzenia. Oni też wiedzą, że pani Kidawa-Błońska, pozostawiona bez promptera, potrafi nieźle skompromitować zarówno siebie, jak i całe ugrupowanie. Kandydaci z innych partii nie mają żadnych szans, by ewentualnie wejść do drugiej tury wyborów i zmiana kandydata otwiera przed nimi niezwykłą szansę. Znają swój elektorat i doskonale wiedzą, że ci ludzie zagłosują na każdego, byle to nie był ktoś z PiS. Lecz wpis marszałka Terleckiego całkowicie zniweczył ich plany. Bo jak teraz zmienić swojego kandydata? Przecież w ten sposób potwierdzą tylko jego diagnozę i odczucia większości Polaków.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts